Güzel bacaklar ve bacak bakımı, Bacak Bakımı, Bacaklarımıza Bakma Yöntemleri, Güzel Bacaklar İçin Yapmamız Gerekenler

188350″> Güzel bacaklar ve bacak bakımı

Düzgün bir bacak yapısını sağlayabilmek için bacaklara özenli bakım yapılması gerekmektedir. Sağlıklı bir cilt görünümü ancak iyi bir kan dolaşımına sahip olmayı gerektirir. Dolaşımı artırmanın ve sağlıklı olmasını sağlamanın en iyi yolu, masaj ve spor yapmaktır. Kasları çalıştıracak ancak aşırı gelişimine neden olmayacak sporlar, güzel bir bacak görünümü sağlar. Yürüyüş, step, aerobik, yüzme önerilebilir. Egzersiz sonrası kaslarda biriken atık zararlı maddelerin atılımı için iyi bir dinlenme gereklidir.
Bacak bakımı konusunda dikkat etmeniz gereken unsurlar;
Bacaklar`ınızı mutlaka dinlendirin .Uygun bir yere uzanın ve bacaklar`ınız kalbiniz seviyesinde olsun . Ayağınızın altına çok yüksek olmayan bir yastık koyabilirsiniz.
Ayağınızı, bacaklar`dan başlayıp topuğa dek kremleyin
Bol bol yürüyüş ve spor yapın. Egzersiz, kan akımını hızlandırır ve bacak kaslarınızı besler, gerginlik, sıkılık sağlar. Yürüyüşte kullanacağınız ayakkabıların rahat olmasına dikkat edin.
Terleyen ayaklarınızı derhal yıkayın ve iyice kurulayın. Nem, mantar enfeksiyonlarını davet eder. İstenmeyen kokular ortaya çıkabilir.
Yüzünüze gösterdiğiniz özeni mutlaka bacaklar`ınızada göstermelisiniz. Kullanacağınız ürünlerin UV filtresi içermesi gerekir.
Tüyleri mutlaka temizlemeniz gerekir.
Bacağınız kalın ve fazla kaslı ise, parafin banyoları, uygun spor ve zayıflatıcı bir beslenme sistemiyle onları biraz inceltebilirsiniz.

Güzel bacaklar ve bacak bakımı, Bacak Bakımı, Bacaklarımıza Bakma Yöntemleri, Güzel Bacaklar İçin Yapmamız Gerekenler Kategoriler: Bacak Bakımı Güzel bacaklar ve bacak bakımı, Bacak Bakımı, Bacaklarımıza Bakma Yöntemleri, Güzel Bacaklar İçin Yapmamız Gerekenler

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home