Hamilelikte alınan kilolar

Hamilelikte alınan kilolar kadınların en büyük sorunudur. Fakat bu dönemde alınan kilolar için kesinlikle diyet yapmayın.  Hamilelik dönemi ilerledikçe buna bağlı olarak iştah artışı yaşanacaktır. Fakat bu durum hem bebeğiniz hem de sizin sağlığınız için gereken besinin alınmasında en doğal yöntemdir.

Gebe 1 kadın aldığı günlük kaloriyi artırmalıdır. Bir çok hamile kadın hamilelik öncesinde aldığı kaloriden günlük 300 kalorilik 1 artışa ihtiyaç duyalmaktadır. Seyrek yapılan veya artan fiziksel aktiviteler sonrasında alınacak kaloride ayarlamalara gidilebilir. Yapılan araştırmalara göre hamilelik döneminde yetirince iyi beslenemeyen anne adaylarının düşük yapma olasılığı yüksektir. Ayrıca anne hamileliği sırasında sigara gibi kötü alışkanlıkları da bu durumu artırmakta veya bebeklerde sağlık bozukluklarına yol açmaktadır.

Sağlıklı beslenme fazla kilo almadan gerekli besin ve kaloriyi almak için iyi 1 yoldur. Patates cipsleri , soda , ve çikolatalar yerine meyva, yoğurt ve şekersiz tahıl yemek gerekli besinleri almak için 1 yoldur. Sağlıklı bir beslenme için uzmanlara danışmayı unutmayınız.

Hamilelikte alınan kilolar Kategoriler: Diyet, Gebelik ( Hamilelik ) Hamilelikte alınan kilolar  Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home