Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir?

 Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir?

Makyaj yaparken hangi renklerin kişiyi yaşlı, hangilerinin genç göstermeye yardımcı olduğunu biliyor musunuz?

Makyaj gerçek bir zaman makinesidir. Profesyonel makyaj sayesinde olduğunuzdan çok genç veya yaşlı görünmek mümkündür. Elbette öncelikle renklerin ne ifade ettiğini bilmek gerekmektedir.

Allık

Belirginleştirilen elmacık kemikleri şüphesiz yüze bir güzellik katar. Ancak elmacık kemiklerinde ne renk allık kullandığınız çok önemlidir. Koyu tonlardaki allık kişiyi yaşlı gösterir. Şeftali ve açık pembe tonları ise yüze canlılık katacaktır. Ünlü makyaj uzmanı Sue Devitt, allık uyguladıktan sonra ufak bir parça dudak parlatıcısı sürmenin genç bir görünüm için etkili olduğunu vurgulamaktadır.

Fondöten

Hollywood starlarının makyaj uzmanlarına göre yoğun uygulanan fondöten kişiyi en az 20 yaş daha yaşlı gösteriyor. Kozmetik parçaları kırışıklıkların arasına giriyor ve daha belirgin görünmelerine neden oluyor. Ayrıca yüzünüz ifadesiz bir maske takmış gibi yapay görünüyor. Genç ve canlı bir cilt için hafif tonlarda fondöten uygulamanın önemi vurgulanıyor. Fondöten öncesinde cildi mutlaka nemlendirmek gerekiyor.

 Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir?

Ruj ve Far Dokusu

Mat görünümlü ruj ve farlar kişiyi yaşlı göstermekte çok etkilidir. Ancak aşırı parlak ürünler de aynı etkiyi yaratacaktır. Bu nedenle nemli görüntüsü veren rujları ve farları tercih edin. Bu sayede dudaklarınız sadece genç değil aynı zamanda iri de görünecektir.

 Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir?

Eyeliner

Çok koyu renk ve simsiyah bir eyeliner yaşlı görünmenize neden olur. Göz kapağı boyunca uzanan koyu renk bir çizgi  yerine hafif bir göz kalemi ile yaratılan farklılık gözün daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

 Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir?

Parlatıcı

Genç kızların dudaklarına parlatıcı sürme aşkı bir türlü son bulmadı. Halbuki işin uzmanlarına göre tüm dudağa yayılan parlatıcı sadece kişiyi yaşlı göstermeye yaramaktadır. Genç ve canlı bir görünüm elde edebilmek için sadece alt dudağın orta kısmına uygulanan ufak bir dokunuş yeterli olacaktır.

MİLLİYET

Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir? Kategoriler: Makyaj Hangi renkler yaşlı hangileri genç gösterir?

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home