Hasta bilgileri ‘İPhone’da

Aplikasyonda en büyük ilgiyi, merkezde tüp bebek yöntemiyle hamile kalanlara gönderilen embriyo görüntüleri çekiyor.

hizliresimyukle.com - Resmi tam boyutta görmek için Tıklayınız

Merkezin Medikal Direktörü Operatör Dr. Kemal Özgür, hastaların bilgilendirilmesine büyük önem verdiklerini belirtti. Hasta bilgilendirmesinin, tedavide ve verilen hizmette başarılı olabilmeleri için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirten Özgür, yeni başlattıkları uygulamayla hastalara bilgilerini İPhone aracılığıyla da bildirdiklerine dikkati çekti.

Yaptıkları çalışmanın ”geleceğe bir adım atmak” olduğunu ifade eden Özgür, ”Merkezimizde zaten iyi bir veri tabanı altyapısı var. Hastalarımız, bilgisayar aracılığıyla o veri tabanına internet üzerinden girip bugüne kadar gördükleri tedaviler, operasyonlar ve laboratuar sonuçlarına ulaşabiliyordu. Şimdi hayata geçirdiğimiz program sayesinde artık mobil ortamından da hastalarımız bilgilerine ulaşabilecekler” dedi.

Hasta bilgilerini İPhone aplikasyonu olarak kullanıma sunduklarını anlatan Kemal Özgür, hastalardan bir bölümünün yeni uygulamadan hemen yararlanmaya başladığını kaydetti. Özgür, aplikasyonu kullanan hastaların memnuniyetlerini dile getirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

”Uyguladığımız bu sistem, günümüz insanının beklentilerine cevap veriyor. Artık hastalarımız, sağlığına ilişkin özel bilgileri yanında taşımak, gerekirse başka bir doktora göstererek fikir almak istiyor.

Sistemden yararlanmaya başlayan hastalarımız çok memnun olduklarını belirtiyorlar. Laboratuar sonuçlarını İPhone’larından izleyebildikleri gibi, geçmişte merkezimizde gördükleri bütün tedavilerin ayrıntılarını da İPhone aracılığıyla yanlarında taşıyabilirler. En hoşlarına giden de embriyolarının fotoğraflarını ceplerinde taşıyor olmaları ve diledikleri zaman bakabilmeleri.”

Dünyada i-Phone aracılığıyla hastaların kişisel bilgilerine ulaşabildiği ilk sağlık kuruluşu olduklarını iddia eden Özgür, ”Bu uygulamayı gerçekleştirmek için aplikasyon yaparken başka aplikasyon yapan sağlık kuruluşu var mı diye araştırma yaptık. Merkezimizden başka İPhone aplikasyonu yapan, sadece Türkiye’de değil, dünyada da sağlık kuruluşu görmedik” dedi.

Hasta bilgileri ‘İPhone’da Kategoriler: Genel Hasta bilgileri ‘İPhone’da  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home