HAVUÇ YAĞI

Havuç içerdiği karoten maddesinden dolayı iyi bir bronzlaştırıcıdır. Eğer güzel bir bronzluk istiyorsanız aşağıdaki tarifimizi uygulamanızı öneririm.

1-Ceviz Yağı 2-Kakao Yağı 3-Kayısı Yağı4-Havuç Yağı5-Fındık Yağı6-Badem Yağı

Yağlar birbirine karıştırılır. Bütün vücuda sürülür. Güneşte bekletilir.
Ayrıca Havuç yağı cildin bozulmasını önler. Güneş yanıklarının iyileşmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici, idrar arttırıcı, kan temizleyici, kan yapıcı ve kolesterolü düzenleyici etkiye sahiptir. Karaciğer ve safrakesesine iyi gelir.
Ciltte meydana gelen çatlamalar için uygulanabilecek havuç yağı formülü : Daha çok karın bölgesinde oluşan ve 1.5 cm boylarındaki bu çatlaklar için önceden önlem alınması gerekiyor. Çünkü oluştuktan sonra düzelmeleri zordur. Eşit miktarda havuç yağı, fındık yağı, badem yağı ve limon suyunu karıştırıp her gün cildinize sürün. (Suna Dumankaya tarafından önerilen bir Formüldür.)
Havuç Yağının diğer Yararları : Kabızlığı giderir. Kansızlık için kullanılır. Dişetlerini kuvvetlendirir. Görme gücünü arttırır. Bronşitte kullanılır.

Diğer şifalı bitkiler

HAVUÇ YAĞI Kategoriler: Genel HAVUÇ YAĞI  Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home