Hazal Kaya’nın Güzellik ve Makyaj Sırları!

Aşk-ı Memnu Nihal – Hazal Kaya’nın Makyaj Sırları !

Kanal D’nin beğenilen dizisi Aşk-ı Memnu’nun Nihal’i Hazal Kaya güzelliğine çok önem veriyor..

Gerçek hayatında sarı renk farlar,mavi ojler kullanan Hazal Kaya, aslında birbirlerinden farklı tarzlara sahip.Renkler dışındaki en büyük tutkusu ise parfümler..

Temizliğine çok önem veren Hazal,The Body Shop’un ürünleriyle cilt bakımı  yapıyor..Gül suyunu  ise tonik yerine kullanıyor.
Saçları çok boyanmaktan dolayı yıprandığı için Kuaföre gittiğinde BC Bonacure’ün kolajen balsamı,evde, Lush’ın yıpranmış saçlara özel tarçınlı bakımını kullanıyor.
D&G Light Blue, Diesel Unlimited Fuel For Life, Dior Midnight Poison ve The Body Shop White Musk bugünlerde kullandıkları parfümler arasında…

Hazal’ın Makyaj Çantasında Neler Var?
Hazal Kaya’nın makyaj çantası


1. M.a.c., eye shadow in chrome yellow far, 33 TL
2. Diesel, Fuel for life parfüm. 75 ml, 184 TL
3. The Body Shop, No: 55 ruj, 24.90 TL


1. Nivea, cherry dudak nemlendiricisi. 4.10; tüm marketlerde
2. Makyaj çantası, The Body Shop 14,90 TL
3. Giorgio Armani, high precision retouch kapatıcı, 120 TL; Harvey Nichols


1. YSL, Luxurious in fascinating violet maskara, 59 TL; parfümerilerde
2. Inglot, nail enamel no: 322 oje, 19 TL;
3. Maybelline, line definer eyeliner, 15.50 TL; tüm parfümerilerde.

Hazal Kaya, güzelliği için daha çok doğal ürünleri tercih ediyor. Tonik olarak gül suyu kullanan Kaya, “Bu annemden öğrendiğim bir güzellik tüyosu. Cildi gerçekten yumuşatıyor” diyor.

Ekranların sevilen dizilerinden -Aşk-ı Memnu-nun -Nihal-i Hazal Kaya, oyunculuğun yanı sıra Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü-nde okuyor. Makyaja olan merakını anlatırken, dört yaşında aynaya bakmadan ruj sürdüğünü söyleyen Kaya, şu günlerde sarı renk farlar, turuncu saçlar ve mavi ojeler denediğini belirterek, -Nihal-le ne kadar farklı olduklarına dikkat çekiyor. Kaya, -Nihal-i ve güzelliği için tercihlerini, InStyle dergisine anlattı…

-Nihal- artık büyüyor, daha kadınsı giyinmeye, makyaj yapmaya başlıyor. Eskiden sette saçımın ve makyajımın yapılması yarım saat sürerdi. Sadece fondöten ve biraz allık sürülürdü. Şimdi far sürülüyor, bol maskara uygulanıyor ve hazırlanmam daha çok vakit alıyor.

Aslında -Nihal-le aynı yaştayız ve üniversite hazırlıklarını da aynı dönemde yaşadık. Bunun dışında pek benzediğimizi söyleyemem. Ben -Nihal- kadar hanım hanımcık değilim. Tarzımız hiç benzemiyor. Farklı renkleri denemekten, kendimde değişiklik yapmaktan çok hoşlanıyorum.

Cildimin temizliğine çok önem veriyorum. T bölgesi yağlı ama sivilce problemi yaşamadım. -The Body Shop-un ürünleriyle cilt bakımı yapıyorum. Haftada bir peeling de yaparım. Gül suyunu tonik yerine kullanırım. Bu annemden öğrendiğim bir güzellik tüyosu. Cildi gerçekten yumuşatıyor ve canlandırıyor.

Saçlarım ne yazık ki kötü bir boya denemesinden sonra çok yıprandı. Kuaföre gittiğimde bakım yapılıyor. Ben de evde yıpranmış saçlara özel bir bakım uyguluyorum.

Saçlarımda değişiklik yapmayı çok severim fakat şu an dizi nedeniyle yapamıyorum. Bana kalsa hemen gidip turuncuya boyatabilirim ki, bu deliliği daha önce yapmışlığım var. Bir ara uçlarını yeşile ve turuncuya boyamıştım.

GÜNEŞLE ARAM İYİ DEĞİL

Makyajı çok seviyorum fakat sette sürekli makyaj yapıldığı için normal hayatımda sadece allık ve maskara kullanıyorum. Eskiden daha çok simsiyah bir göz makyajı yapar ve siyah kıyafetler giyerdim. Ama artık renklerle oynamayı seviyorum. Mesela geçen gün sarı bir far aldım. Bir de pembe pantolon.

Güneşle hiç aram yok. Bebekler için özel olarak üretilen 50 koruma faktörlü güneş kremleri sürüp, şemsiyenin altına saklanıyorum.

Bir parfümeriye girdiğimde hemen yeni çıkan kokulara yönelirim. Gündüz başka, gece başka bir koku tercih ediyorum.

Hazal Kaya’nın Güzellik ve Makyaj Sırları! Kategoriler: Genel Hazal Kaya’nın Güzellik ve Makyaj Sırları!  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
2 yorum var
  1. Burcu dedi ki:

    Bunları babam yapsa güzel olur

  2. Burcu dedi ki:

    Hem parfümù 150 tl parap türkiyede bunu weren kaç k4şi war?

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home