İnce bir yüz için

İnce bir yüz için

Yüzünüz tombul veya büyük görünüyorsa, kilolu olmasanız dahi bu durum şişman olduğunuz yanılsamasını yaratabilir. Bu, hiçbir kadının isteyeceği bir hal değildir. Yüzünüzün böyle görünmesine neden olan bazı durumlar vardır. Bu durumlara karşı alacağınız tedbirlerle yüzünüzün daha ince olmasını sağlamak elinizde.

Ani hızlı kilo alıp-vermek, aşırı sigara ve alkol kullanımı, stres ve anksiyete, uykusuzluk ya da aşırı uyumak gibi nedenler yüzün şiş görünmesine neden olur.

Şok diyetlerle vücudunuza ve yüzünüze çok zarar verirsiniz. Taze sebze-meyve tükettiğiniz ve aç kalmadığınız diyetler yüzünüze hem canlılık katacak hem de sizin için besleyici ve sağlıklı bir diyet olacaktır. Ayrıca, su tüketimi son derece önemlidir.

Hem sağlıklı bir yaşam hem de rahatlamak ve gevşemek için her gün yapacağınız yarım saatlik bir spor aktivitesi çok yararlı olacaktır. Joging, yüzme, bisiklet ya da yürüyüş tercih edilebilir.

Yüzünüzde yağ birikimini azaltmak ve önlemek için, profesyonel yüz masajı yaptırabilir ya da bitkisel yağların yardımıyla evde kendiniz yüzünüze masaj yapabilirsiniz.

Ayrıca yüz kaslarınızı çalıştırmak için sakız çiğnemek de birebir etkilidir. Bu, yüz sıkılaştırıcı, etkili bir yöntemdir.

İnce bir yüz için Kategoriler: Genel İnce bir yüz için  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home