ISLAK MENDİL ZARARLARI

Islak Mendil Zararları
Islak mendili, büyük küçük, herkes tarafından kullanılan pratik bir ürün. ama, ıslak mendilin zararları olduğunun farkında değiliz.
Islak Mendilin Zararları nelerdir?
Islak mendil sıkıldığı zaman bir sıvı çıkar. Bu sızvı tamamen kimyasal olduğundan dolayı, ıslak mendil kullanıldıktan sonra, eller, mutlaka yıkanmalı. Islak mendil çok fazla kullanılırsa bu kimyasallar elde veya deride birikir. Yiyecekleri tuttuğumuzda veya elimizi ağzımıza götürdüğümüzde bu kimyasallar vücuda geçer. Uzun yıllar söz konusu kimyasalların vücutta birikmesi sağlık açısından olumsuzlar doğurur. Islak mendillerin kimyasal madde barındırdığı unutulmamalı, bu yüzden ıslak mendil kullanıldıktan sonra mümkünse eller suyla durulanmalı. En iyi temizlik şekli sabunla elleri yıkamak ve bol suyla durulamaktır. Ancak ıslak mendillerin kullanımı, suya ve sabuna ulaşılamayan durumlarda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır.
Islak Mendilin Bebekler İçin Kullanımı Zararlı mı?
Islak mendil, genellikle bebeklerin alt temizliğinde kullanılan bir ürün. Eğer, bebeğinizde pişik ve tahriş sözkonusu ise, ıslak mendil kullanılması, sağlık açısından olumsuz etki yapabilir.
Islak mendilin içindeki kimyasallar, tahriş olmuş deriden kolayca vücuda geçebilir. Çocuk eğer pişikse ya da bir yerinde başka bir yara varsa ıslak mendil kesinlikle kullanmamak gerekir. O yaralar ve pişik, vücutta çatlaklar meydana getirir siz de o yaranın üzerine kimyasal bir madde olan bu ıslak mendili sürerseniz çatlakları yakar ve bu da emilim yoluyla vücudun kan dolaşımına da geçebilir. Bunlar öldürmez ama cilt rahatsızlığını artırır. Annelerin buna dikkat etmesi gerekir” diye konuştu.
İllede Islak Mendil Kullanacaksanız ; Mutlaka TSE damgası olanları tercih edin.

Islak Mendil Zararları,
Islak Mendilin Zararları nelerdir, Islak Mendilin Bebekler İçin Kullanımı Zararlı mı,Islak Mendil


ISLAK MENDİL ZARARLARI Kategoriler: Genel ISLAK MENDİL ZARARLARI

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home