KAFUR YAĞI VE KAFUR YAĞININ FAYDALARI
Kafur Yağı ve Faydaları

Kafur Yağı ve Faydaları

Kafur Yağı ve Kafur Yağının Faydaları

Kafur,Kafur Yağı,Kafur Nedir,Kafur Yağının Faydaları,Kafur Yağı Yararları,Kafur Yağının Zararları,Kafur Yağı Nasıl Kullanılır,Kafur Otu,Kafur Ağacı
Kafur Ağacının genç olanlarının gövdesinden elde edilen Kafur Yağı, beyaz renkli ve billirumsu bir maddedir. Kafur Ağacı/Kafurotu, Endonezya, Malezya, Doğu Afrika, Mexiko, Florida, Yeni Zelanda, Fas, Japonya,Çin ve Srilankada yetişir. Kafur Merhemi,Kafur İspirtosu ve Kafur Yağı olarak kullanılacak ürünleri mevcuttur.
Kafur Yağının Faydaları,Kafur Yağı Yararları,Kafur Yağının Faydaları Nelerdir
* Kafur eskiden kalp ve kan dolaşımı rahatsızlıklıkları, öksürük, üşütme, bronşit, ve balgama karşı kulanılmıştır. Günümüzde buna ilavetten soğutucu ve iltihapları önleyici özeliğinden dolayı romatizma, kas ağrıları, burkulma, morarma ve ezilmeye karşı haricen merhem formu kullanılmaktadır.
* Kan dolaşımını Düzenler.
* Serinletici ve tonik etkisi vardır.
* Boyun ve sırt ağrıları için oldukça faydalıdır.
* Stresin giderilmesini sağlar.
* Kas ağrılarıi tutulmalar, burkulma gibi durumlarda oldukça yarar sağlar.
* Astım ve bronşitte balgam söktürücü ve frerahlatıcıdır.
* Sindirim Sistemi Hastalıkları, Bağırsak gazı ve kabızlık için fayda sağlar.
* Safra taşlarının tedavisinde kullanılır.
* Aknede, yanıklarda yağlı ciltlerde derideki ülseratif yaralarda kaslardaki gerilimin giderilerek derinin yumuşamasında kullanılmaktadır.
* Solunum sistemi hastalıklarından akciğer ödeminde etkisinden dolayı öksürük ve soğuk algınlığında pnomonide kullanılmaktadır.
Kafur Yağı Nasıl Kullanılır
Kafur Yağı haricen masaj yaparak kullanılır. Direkt olarak ağrılı bölgeye uygulanır. Birkaç damla pamuğa damlatılarak vücuda sürülmekle böceklere karşı korunmada faydalıdır. Kâfur yağı astım bronşiti olan hastalarda inhalasyon yolu ile kullanılmamalıdır.
Kafur Yağının Zararları,Kafur Yağının Zararları Nelerdir,Kafur Yağı Zararlımıdır
Kafur Yağının Hamilelerde kullanımı sakıncalıdır. Kafur yağını saf halde, sade olarak kullanmak oldukça sakıncalıdır.Çünkü Direkt olarak kullanıldığında, yakıcı ve iltihab yapıcı özelikleri vardır. 0,7 gram kafur sarhoş gibi yaparken, 2,4 gramı şuur kayıbı, aptallaşma, dengesiz hareketler, hayalet görme, baş dönmesi, yüksek tansiyon, titreme, bulantı, kusma, sara, üşüme, korku ve kulak çınlaması gibi durumlar meydana gelir.
Kafur,Kafur Yağı,Kafur Nedir,Kafur Yağının Faydaları,Kafur Yağı Yararları,Kafur Yağının Zararları,Kafur Yağı Nasıl Kullanılır,Kafur Otu,Kafur Ağacı

KAFUR YAĞI VE KAFUR YAĞININ FAYDALARI Kategoriler: Genel KAFUR YAĞI VE KAFUR YAĞININ FAYDALARI  Etiketler: , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. Necmi Mazmanoğlu dedi ki:

    Kafur yağının fiyatını bildirmenizi rica ederim.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home