Kahkül kestirsek mi?

 Kahkül özellikle son dönemlerde çok moda. 2010-2011 sezonunun da en trend saç stilleri arasında kahküller yer alıyor. 

Genellikle geniş alınlı kadınların sıklıkla tercih ettiği bir modeldir. Zaten en çok da geniş ve uzun alınlı kişilere yakışır. Kaşların biraz üstünde kesileni makbuldür. Daha çok köşeli olan ya da yuvarlak olmayan yüzlere yakışır. Yuvarlak yüzlü bayanlar kahkül kestirdiklerinde yüzleri daha da yuvarlak görünecek ve pek iyi durmayacaktır.

Kadınlar özellikle, bir krizi döneminde, duygusal çöküş ve depresyon dönemlerinde kahkül kestirmeye meyillidirler. Hatta bunu kuaföre gitmeden kendileri uygulamaya çalışırlar. Ve maalesef sonuç çoğunlukla hüsrandır. Çünkü kahkül kesmek gerçekten zor bir iştir.bu nedenle bu işi profesyonel ellere bırakınız.

 Kahkül Kesimleri

Kahküllü saçlarınıza renk attırarak daha volümlü bir görünüm elde edebilirsiniz. Ara ara saç  renginizin bir kaç ton açığından renk attırırsanız renk uyumu ideal olacaktır. Kendi saçınızın iki ton açığını yaptırmanızı öneririz. Eğer saçlarınız kıvırcıksa kahkül kullanmak sizi zorlayabilir.

Kıvırcık saçlara kahkül kestirmelerini pek önermiyoruz. Çünkü kahküller her gün sizden düzenli olarak fön isteyecektir. Buda saçınızı fazlasıyla yıpratır. Kahkül kestirsem mi kestirmesem mi diye kararsızsanız, kuaförlerde bulunan kahkül modellerini dikkatle inceleyin ve yüzünüze uygun mu değil mi ölçmeye çalışın.

Kahkül kestirsek mi? Kategoriler: Genel Kahkül kestirsek mi?  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home