Kamboçya Çayının Faydaları

Dünyaca ünlü sanatçılar tarafından da tüketiliyor…

Madonna’dan Orlando Bloom’a kadar dünyaca ünlü sanatçılar tarafından gençlik ve güzellik iksiri olarak tüketilen Kamboçya çayı Samsunlu girişimciyi harekete geçirdi.

İlkadım ilçesinde kurduğu tesiste Almanya’dan getirdiği Kamboçya mantarından Kamboçya çayı üreten iş adamı Mehmet Şanlı, ürünlerini, ”Combou Tea” adıyla ihraç ediyor.

Şanlı,  yaptığı açıklamada, kimya mühendisliği bölümünde okuyan oğlu sayesinde Kamboçya çayı ile tanıştığını ve pek çok ünlünün bu çayı gençlik ve güzellik iksiri olarak tükettiğini öğrendikten sonra üretim yapmaya karar verdiğini anlattı.

Tuz fabrikasını, Kamboçya çayı üretmek için yenilediğini belirten Şanlı, Almanya’dan getirdiği Kamboçya mantarı ile üretim yaptığını söyledi.

İç piyasanın yanı sıra ürünlerini Avrupa’ya ve Amerika’ya pazarladıklarını belirten Şanlı, ”Almanya’dan getirdiğimiz mantar kültürlerini kendi tesilerimizde fermantasyondan geçirerek mayalıyoruz. Şu anda şeftali, yeşil çaylı ve kuşburnulu olmak üzere üretim yapıyoruz. Ama talebe göre 7 ayrı tatta üretim yapabiliyoruz. Özellikle Almanya, Bulgaristan, İran, Suriye, Amerika ve Romanya’dan büyük talepler alıyoruz. Tamamen doğal ürün olarak üretim yapıyoruz” dedi.

”SAYILMAYACAK KADAR FAYDASI VAR”
Şanlı, Kamboçya çayı üretimini geliştirmek için TÜBİTAK ile görüşme halinde olduklarını belirterek, şunları söyledi:

”Madonna, Halle Berry, Naomi Cambell, Kate Moss, Oliver Stone, Ashley Simpson, Claudia Schıffer ve Orlando Bloom gibi dünya yıldızları güzellik ve gençlik iksiri olarak Kamboçya çayı tüketiyor. Kamboçya çayı yaşayan mikroorganizmaların canlı kültürüdür. Tamamen doğal üretilmiş, pastörize edilmiş ve ısıl işlem görmemiştir. Yüzde 100 ham ve organiktir. Kamboçya çayının içinde enzimler, yardımcı bakteriler, bakteri asitleri, vitaminler doğal olarak bulunur. Kamboçya çayı vücudu zehirlerden temizleyerek vücudun dirilmesini sağlar. Vücut yenilenir, hastalıklarla mücadeleye başlar ve kendi kendini iyileştirir.

Kan dolaşımını ve kalp atışlarını düzenler, kanseri önlemeye yardımcı olur, baş ağrılarını düzenler, metabolizmayı uyarır, hücre duvarlarının yeniden oluşmasını sağlar. Hemoroidi tedavi eder. Böbrek faaliyetlerini geliştirir. İnsan sağlığı için sayılamayacak kadar faydası vardır. Bu nedenle de gençlik ve güzellik iksiri olarak adlandırılıyor.”

Kamboçya çayının ilaç olmadığını, sadece bitkisel bir besin olduğunu vurgulayan Şanlı, sağlıklı yaşam adına bu çayı insanlara sunduklarını kaydetti.

(habertürk)

Kamboçya Çayının Faydaları Kategoriler: Genel Kamboçya Çayının Faydaları  Etiketler: , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home