Kapesi Sarkom

Kapesi Sarkom

Belirtiler
– Hızlı gelişen türü: Ciltte herhangi bir yerde kırmızı-mor nodüller.
– Yavaş gelişen türü: Ayak parmağı veya bacakta koyu mavi veya mor-kahverengi yumrular.

Kaposi sarkomu, bazen lösemi veya lenfoma gibi diğer kanserlerle bağlantılı düşünülen habis bir durumdur. Başlangıçta lezyonlar kırmızı ile mordur ve doğum lekelerini andırabilir. Daha ileri dönemlerde eskimiş lezyonlar kahverengi ile siyah ve daha düz duruma gelir.

Hastalık iki şekilde görülür, hızlı ve yavaş gelişen türler. Hızlı türü hem dahili hem de harici olarak görülür. Şimdi AİDS ile bağlantısı nedeniyle daha sık görülmektedir. Eğer AİDS’in çeşitli rahatsızlıkları ile bağlantılı olursa tehlikeli bir kanserdir.

Yavaş gelişen formun koyu renk tümörleri kan damarları ile oluşur, ellere kollara yayılır. Alttaki dokuya nüfuz ederek kemiğe, lenf düğümlerine ve iç organlara atlayabilir.

Tedavi
Biyopsi ile teşhis konduktan sonra tedavi röntgen tedavisini veya kemoterapiyi içeribilir. Şişmeyi azaltmak için varik çorabı semptomatik rahatlama sağlayabilir.
Etiketler: kapesi sarkım, kırmızı-mor noduller, koyu mavi yumrular, mor-kahverengi yumrular

Kapesi Sarkom Kategoriler: Cilt Kanseri Kapesi Sarkom  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home