Katarakt nedir?

Katarakt bir göz hastalığıdır ve genellikle 70 yaşı üzerindeki insanlarda meydana gelmektedir. Göz saydamlığını kaybederek yoğunlaşması sonucu ortaya çıkan bu hastalık, nadiren de olsa doğuştan da meydana gelebilmektedir. Bu hastalık yoğun ışık altında çalışan kişilerde, erken meydana gelmesine neden olacaktır.

Cam işleyen ve kaynak yapan insanlarda bu hastalık çok sık görülmektedir. Erken yaşta bu hastalığa mesleği yüzünden bulaşan birçok insan bulunmaktadır. Bu hastalık ilk olarak gözlerinizin bulanık görmesiyle başlayarak, zaman içerisinde körlüğe kadar ilerleyebilmektedir.

Genellikle bu hastalık yüzünden ilk etapta gözlük kullanmaya başlarsınız. Zaman içerisinde hastalık ilerlediği için, gözlüğünüzü sürekli olarak değiştirmek zorunda kalırsınız. Bu hastalığın bir tedavi yöntemi bulunmuş durumda değildir. Ancak hastalığınız çok ilerlediği zaman göz merceğiniz ameliyat ile çıkartılarak, yerine lens takılmaktadır. Bu şekilde bir tedavi yöntemi bulunmaktadır, ancak bu sadece ilerleyen hastalar için yapılmaktadır.

Katarakt nedir? Kategoriler: Genel Katarakt nedir?  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home