Kendi rujunuzu kendiniz yapın, Dilediğiniz renkte evde doğal ruj yapmanın yolları

444622″> Kendi rujunuzu kendiniz yapın, Dilediğiniz renkte evde doğal ruj yapmanın yolları

Suna Dumankaay Gazete Habertürk’te evde ruj hazırlamanın formülünü verdi:

“Bir çay kaşığı balmumunu benmari usulü eritin. Bunu birer çay kaşığı fındık yağı, kayısı yağı, jojoba yağı, çilek esansı ve yarımçay kaşığı dilediğiniz renkteki gıda boyasıyla karıştırın. Elde ettiğiniz bu besleyici karışımı, dilediğinizde, doğal ruj olarak dudaklarınıza uygulayın.”

Her kadının hayali Angelina Jolie kadar dolgun ve i görünen dudaklara sahip olmaktır. Düşünsenize, makyajsızken bile tüm dikkatler üzerinizde olurdu! Elbette hepimiz o kadar şanslı değiliz ve çoğumuz normal kalınlıkta hatta ince dudaklara sahibiz.

Dolgun dudaklar
Dolgun dudaklar kendiliğinden çok dikkat çekici oldukları için, onları daha da ön plana çıkarmaya gerek yok. Zaten kırmızı ve koyu renkler kalın dudaklarda hoş durmaz.

Şeftali tonları, uçuk pembeler veya parlatıcılar yeterli olur. Hatta sadece nemlendirici özelliği olan ve kendiliğinden parlaklık veren lipstickler bile kafi gelir. Kalın dudaklarda kusurlar daha göz önünde olacağı için dudaklarınızı mutlaka nemlendirmelisiniz.

Ruju dudaklarınızın ortasına parmağınızla sürüp, kenarlara doğru yayın. Böylece ruj dudak ortasında yoğunlaştığı için dudaklarınızın iriliği göze batmaz.

Olmazsa olmaz: Lipstick nemlendiriciler
İdeal renk: Transparan renkler

İnce dudaklar
İnce dudakları dolgun göstermek kolaydır. Dudaklarınızı doğal renkte bir kalemle çerçeveleyin. Koyu tonlar dudakları daha da ince gösterir. O yüzden açık tonlarda veya şeffaf bir ruj sürün. Alt dudağın ortasına parlatıcı sürerek, kalın görünmesini sağlayabilirsiniz.

Olmazsa olmaz: Dudak kalemi
İdeal renk: Gül kurusu

Üstü ince, altı kalın dudaklar
Alt-üst kalınlığı farklı olan dudakları dengelemek esas iştir. Üst dudağınızı, dudak çizginizin bir kalem kalınlığı kadar dışından çerçeveleyin ve rujunuzu sürün. Alt dudağınızda ise kalem kullanmayın, sadece rujunuzu sürün. Bu şekilde dudaklarınız daha dengeli görünür.

Olmazsa olmaz: Dudak kalemi
İdeal renk: Şeftali tonları

Kendi rujunuzu kendiniz yapın, Dilediğiniz renkte evde doğal ruj yapmanın yolları Kategoriler: Çarpıcı Dudaklar ve Kaşlar Kendi rujunuzu kendiniz yapın, Dilediğiniz renkte evde doğal ruj yapmanın yolları

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home