Kerevizin Faydaları – Ahmet Maranki

Özellikleri : Tohumları ile çoğaltılan kerevizde A, B, C vitaminleri vardır.

Önerilen Hastalıklar : Kereviz, baş ve yaprak olarak ne kadar çiğ yenirse o kadar faydası fazla olur. Mideyi kuvvetlendiren kereviz, iştah açar, kanı pislikten temizler. Karaciğere faydasıyla bilinir,şişkinliği giderir. Safra ifrazatını normale sokar. Böbrekleri çalıştırır, vücutta birikmiş fazla suyu idrar yoluyla dışarı atar. Ses kısıklığına iyi gelir.

Kullanma Şekli : Kereviz haşlanmış sebze olarak, salatası veya çorbası yapılarak, yaygın şekilde tketilen bir gıda maddesidir.

Kereviz tohumları tatlandırıcı baharat olarak kullanılır. Baharatlık amaca dönük kereviz tohumu yemeklik tuz ile karıştırılarak “kereviz tuzu” adı altında piyasaya sürülür ve yemeklerde ve kokteyllerde olağan tuza alternatif bir ürün oluşturur.

Böbrek taşı için pırasa, maydanoz ve kerevizin sıkılmış suları veya 5dk. haşlanmış suları düzenli olarak hergün aç karna sabahları 1 su bardağı 3 ay boyunca, 3 haftalık kürler halinde birer hafta ara verilerek içilmelidir.

Ahmet Maranki

Kerevizin faydaları, Şifalı bitkiler

Ahmet Maranki Böbrek Dostu Bakla

Bakla protein bakımından en zengin sebzelerden biridir.

Özellikleri : Baklanın içeriğinde bol miktarda, protein, karbonhidrat, demir, kalsiyum, potasyum ve C vitamini bulunur. Kabuğu ile yenildiği taktirde, daha besleyicidir. Çiçekleri ilkbaharda toplanıp, gölgede kurutulur.

Önerilen Hastalıklar : Mesane ve böbreklerdeki kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olur. İdrar yollarını temizle, böbrek ağrılarını dindirir, böbrek iltihaplarını giderir.

Yan Etkileri : Birinci derecede soğuk olan bakla, vücutta gaz oluşumuna neden olduğu için karın şişliği yapabilir.

Ahmet Maranki

Bakla, Şifalı bitkiler

Diğer şifalı bitkiler

  • KEREVİZİN FAYDALARINI BİLİYOR MUSUNUZ ? Kereviz, sapları maydonoza, kök kısmı ise patatese benzeyen bir sebze. Çok çabuk karardığından dolayı, limonla ovularak kullanılabiliyor. Yemeği, salatası, suyu, …
  • Karnabaharın Faydalarını Karnabaharın Faydalarını Anlatıyor – Ahmet Maranki
    Özellikleri : Kış aylarında yetişen karnabahar A, B1, B2, C, K, E vitaminlerini, potasyum, …
  • Akhuş Ağacı Önerilen hastalıklar: Cilt hastalıklarınnı tedavi eder. Saçları gürleştirir. Kepekleri giderir. Böbreklerin düzenli çalışmasını sağlar. Böbrek taşını atar, idrar tutukluğunu …
  • Ahmet Maranki Domatesin Faydalarını Anlatıyor Ahmet Maranki Domatesin Faydalarını Anlatıyor
    Kabuk ve çekirdekleriyle bağırsakları harekete geçirir, kabızlığı giderir. Safra ve böbrek taşlarının oluşmasına engel olur. …
  • CİNSEL GÜCÜ VE ŞEHVETİ ARTITMANIN DOĞAL YOLU ŞEHVETİ ARTIRMAYA : Cinsel isteği ve cinsel gücü artırmanın çeşitli yolları vardır. Ençok kullanılanlar ise dogal bitkiler ve bitki özleridir.
Kerevizin Faydaları – Ahmet Maranki Kategoriler: Genel Kerevizin Faydaları – Ahmet Maranki  Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home