Kına yakılan saçlara nasıl bakım yapılır?

 İçerisine eklenen ürünlerden dolayı doğal olduğu ve saça herhangi bir zarar vermediği düşünülen kına aslında saç köklerimize işlemediğinden sadece saç tellerimizin üzerine yapışarak renk yansımalarına neden olmaktadır.

Bu işlem ile saç tellerinde bulunan pulcuklara yapışan kına saç tellerinizin nefes almasını ve nemlenmesini engellemektedir. Kınanın olumlu yanı ise içerisinde kimyasal madde bulundurmadığından saç köklerine zarar vermemesidir.

Kına uygulaması saçlara 15 günde bir uygulandığında bir nebzede olsa saça bakım uygulamaktadır. 15 gün içerisinde tekrar kına uygulaması yapılmazsa saçta bulunan kına molekülleri genleşerek saç tellerimizi çatlatır ve saç dökülmelerine neden olur.

Saçımıza tekrar kına uygulaması yapmayacaksak mutlaka saç bakım ürünü kullanmamız gerekmektedir. Bu ürünler nemlendirici özelliği fazla olan ürünler olmalıdır. Bu ürünleri kullanmanın yanı sıra kullandığımız şampuanın nemlendiricili olması, saç kremimizin mutlaka ekstra nemlendiricili olması gereklidir.

Ayrıca kına işlemi yapılmış saçlara sahip kişiler havası kuru yerlerde bulunmaktan kaçınmalı, bulundukları ortamı nemlendirmeli ve saçlarını sık sık yıkayarak saç tellerinin ve saç köklerinin ihtiyaç duyduğu nemi almasını sağlamalıdır. Kına yakılmış saçlar nem konusunda oldukça zayıf olduğundan özel olarak nemlendirme için uygulanan saç maskeleri kullanımı da oldukça faydalı olacaktır.

Kına yakılan saçlara nasıl bakım yapılır? Kategoriler: Genel Kına yakılan saçlara nasıl bakım yapılır?  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
2 yorum var
  1. özlem sezer dedi ki:

    merhabalar, senelerce kullandığım kimyasal içerikli ticari boyalardan belime kadar gür olan saçlarım bir tutam kalmıştı ve bu durumdan beni kına kurtardı, saçım dökülüyor diye gitmediğim doktor yurtdışından getirtmediğim ilaç kalmamıştı…bir ton para harcadım… meğer şifa yanı başımdaki aktardaymış. Kuaförlerin kına ile ilgili yaptığı olumsuz yorumları aklı başında olan es geçer, tanımadığım bayanlar saçınıza ne yapıyorsunuz pırıl pırıl parlıyor diyor iltifatlar alıyorum… Hayvanlar üzerinde test yapılmıyor kına için…tüm vejetaryen ve veganlar için de uygun üstelik, bir vegan olarak gururla bildiririm…

    • Neslihan dedi ki:

      Senelerdir saçlarima kına yakiyorum. Canlı gur ve parlak ve rengi de çok güzel. Kuaforlerin saçma sapan lafları na aldanmamak lazım. Çağlar boyu kına yakmış insanlar.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home