Kirpik uzatan buluş, Piyasaya yeni sunulan bir ürün kısa kirpikleri olanları bu sorundan kurtaracak

409223″>
Göz hastalıklarında özellikle de glokom (göz içi basıncının yükselmesi nedeniyle görme sinirinin giderek zayıflaması) tedavisinde kullanılan bir ilaç, kısa kirpikleri kadınlara umut oldu… İşte ilacın gösterdiği yan etkinin kirpikleri uzattığını ve gürleştirdiğini fark eden makyaj uzmanlarının görüşleri:
– Bu ürünü nasıl geliştirdiniz?
Kemoterapi gören müşterimin anlattıklarından sonra araştırmaya başladım. Göz doktorları, glokom tedavisinde ‘prostaglandin’ içerikli bir etken madde kullandıklarında tespit ettikleri yan etki kirpikleri uzatıyormuş. Arkadaşım Elke Moysies ile bu keşfin kadınların ışıltılı dünyasına nasıl taşınabileceğini konuştuk. Bir adım atmaya karar verdik.
– Nasıl bir adımdı bu?
Böylesine bir keşif, doğal ve kadınsı bir ışıltı demek. Bu da kadınlar için çok önemli. Elke ile bunun kadınlar arasında nasıl da büyük bir sansasyon yaratabileceğini hissettik. Bütün mali riski kendimiz üstlenerek şirketimizi kurduk.
– Nasıl bir ekiple çalıştınız?
Bu yaklaşımdan heyecan duyan ve ilham alan bir grup bilimadamı ve doktordan oluşan bir ekiple birlikte tıpta kullanılan etken maddeyi kozmetik kullanıma uygun bir hale getirmek için faaliyete başladık. Kısa bir süre sonra da ürünü geliştirdik.
İçeriğinde neler var?
Jelin içindeki bakır tripeptid-1, serumun daha etkin bir şekilde iş görmesi için gerekli ortamı yaratmayı; vitamin B5, kirpikleri nemlendirip parlaklık vermeyi; hidrolize kolajen, kirpik dokusunu güçlendirerek kuvvetli ve dayanaklı olmasını; sodyum hiyaluronat nemi tutarak, kirpikleri beslemeyi hedefliyor.
Bir maskara ya da kirpik boyası gibi, kirpiklerin köklerinden uçlarına doğru sürülüyor.

Kirpik uzatan buluş, Piyasaya yeni sunulan bir ürün kısa kirpikleri olanları bu sorundan kurtaracak Kategoriler: Kirpik Uzatma Kirpik uzatan buluş, Piyasaya yeni sunulan bir ürün kısa kirpikleri olanları bu sorundan kurtaracak

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home