Kış mevsiminde ellere dikkat!

el bakımı

Kış mevsimiyle birlikte soğuyan hava ellerde kuruma ve çatlamalara neden olabilir. Ellerin üzerinde bulunan derinin çok narin olduğunu unutmayarak, ellerimize düzenli bakım yapmak gerekir. Ellerinizi korumak için bunlara dikkat edebilirsiniz

Kış aylarında gün içinde ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka kurulamalısınız. Dışarıya her çıktığınızda soğuktan etkilenen ellerinizdeki nemi korumak için çantanızdan el kremini eksik etmemelisiniz. Ayrıca yine soğuk havalarda eldivensiz dışarıya çıkmayın.

Haftada en az bir kez ellerinize peeling yaparak bakım yapabilirsiniz. Ellerinizi sabunladıktan sonra kurulayın ve üzerine tuz dökün. Tuz ile ovduktan sonra durulayın, kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

Ev işleri veya bahçe işleri ile ilgilenirken lastik eldiven giymeye özen gösterin.

Güneş yazın çok daha fazla etkili olsa da kışında eller için güneş kremi kullanmakta fayda var. Güneş koruma faktörlü krem tercih edin. Ayrıca yüz bakımı için kullandığınız kremi haftada bir kez ellerinize uygulayabilirsiniz.

Kış mevsiminde ellere dikkat! Kategoriler: Genel Kış mevsiminde ellere dikkat!

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home