Kıvırcık saç nasıl düzleştirilir ?

Eğer saçın düz ise bir dönem kıvırcık saçın hayalini kurmuş olmalısın. Eğer sen buklelerin şanslı sahibi isen o takdirde tek düşündüğün bunları nasıl düzleştireceğindir. Birbirine zıt bir durum mu? Hayır, kızlar hep böyledir.

Peki bu konuda nasıl yardım edeceğiz? Kendi saçını sevmene tabii ki. Ve saçının en güzel saç olmasını sağlamaya çalışacağız. Mantığa göre bukleler daha kıvrık hale getirilmeli ve düz saç ise saç maşası ile daha da düzeltilmelidir. Bu çok daha kolay olmaz mıydı?

Açıkça görünen o ki daha kolay olurdu. Çünkü sonuçta kıvırcık saça sahip olan herkes bilir ki sabah yataktan ne şekilde kalktığın kullandığın şampuana bağlıdır ve eğer saç kremi kullandıysan ve doğru pozisyonda yattıysan, bu oyunda doğru yerdesin demektir. Kıvırcık saç oyununu kazandın!

Farklı insanlar söz dinlemeyen saçları yatıştırmak için farklı yöntemler kullanırlar. Görünen odur ki aşağıda belirtilen formül bunlardan en etkili olanlarından bir tanesidir:

Saç en çok sevdiğiniz şampuan ile yıkanmalıdır. Peki bu şampuan nedir? Senin kendine en uygun olanı bulman gerekir. Yıkadıktan sonra saçındaki fazla suyu elin ile sık. Önemli kural! Saçını kurutmak için bir havlu kullanmamalısın. Saçını havlu ile ovaladığında başının üstünde bir saman yuvası ile karşılaşabilirsin. Havlu ile yapabileceğinin en fazlası havluyu bastırmak ve saçından suyun fazlasını almaktır. Bunu takiben saçına saç kremini yay. Bunu takiben seyrek dişli bir tarağın kullanılması ile saçını taramalısın. Bu yöntemi savunanlar ve karşı olanlar vardır. Bazı kişiler kıvırcık saçı hiç bir şekilde taramazlar. Eğer buna karar veriyorsan bir dahaki yıkamaya kadar tarağı unut. Buklelerinin daha canlı olmasını sağlamak için saçına bir parça saç köpüğü veya jöle uygulayabilirsin ve saçlarını doğal olarak kurumaya bırakabilirsin…

Ne kadar çaba harcaman gerekiyor? Bir çok insanın düz saça sahip olması düz saçın alelade olduğu anlamına gelmemektedir. Eğer bu saçın yapısını daha belirgin hale getirirsen çok iyi bir intiba bırakabilirsin. Özel olaylar için saç maşasını kullanabilirsin. Fakat unutmaman gereken bir husus doğallığın moda olduğudur. Kısa bir süre güzel görünmek için saçını mahvetmene gerek yok! Düz saç çok basit fakat çekici şekilde şekillendirilebilir.

Kıvırcık saç nasıl düzleştirilir ? Kategoriler: Saç Bakımı Kıvırcık saç nasıl düzleştirilir ?  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
2 yorum var
  1. rabiyya dedi ki:

    evde kivircik saclar nasil fonsuz duzlewdirilir

  2. sebine .hesenova dedi ki:

    selam nasilsiniz

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home