Komedon Siyah Nokta Giderici

Komedon 150x150 Komedon Siyah Nokta Giderici

Hiçbir kadın yüzünde siyah noktalar olmasını arzulamaz. Lakin  bu durum her insanın başına gelen durumlardandır. Estetisyenlik eğitimi almış, Uluslararası Güzellik Terapisi Dernek başkanı ve Beverly Hills Carasoin SPA’nın kurucusu Lena Bratschi ve Epicuren tıp başkanı dermatolog Dr. Harold Lancer, siyah noktalardan kurtulmak ve ciltte yenilerinin oluşumunu engellemek adına bazı cilt bakımı önerilerinde bulunmuştur. Bu gibi cilt kusurları bazen kalıtsal eğilimden kaynaklanabiliyor. Eğer genetik olarak meyilliyseniz, yaşam tarzı seçimleriniz bu siyah noktaları görünür hale getirecektir.

Kısacası bildiğimiz kadarıyla, kafein, alkol, süt ürünleri ve yüksek karbonhidrat içeren diyet ürünleri ve yağlı ürünler siyah noktaların oluşumu açısından olumsuzdur. Tabii ki stres de bunun baş düşmanıdır, çünkü testesteron üreten hormon üretimini etkiler, cildin siyah noktaya olan yatkınlığını destekler. Tedavi edilmedikçe gözenekler daha fazla açılır, ne kadar uzun süre kalırsa, gözenekler o kadar açılır ve genişler. Siyah noktalar temelde beyaz noktalarla aynıdır farkı, siyah noktalar oksitlenmiş yağ deposu gibidirler. Yağ depoları zamanla siyaha dönüşür. Sivilce ve diğer kusurlar gibi kapatılamazlar. Çünkü sivilceler gibi cilt tabakasıyla kaplı değildirler.

Doğru tedavi için, salisilik asit bazlı bir temizleyiciyle her gün cildinizi temizleyin. Bu hem siyah nokta oluşumunu engelleyecek hem de var olanı tedavi edecektir. Cilt hareketlenir, gözenekler kapanırken, anti bakteriyel bakım ve iltihap giderici bakım da yapılmış olur. Totarol içeren alkolsüz bir ürün kullanın (Totara ağacından anti bakteriyel ve anti mikrobiyal) , bu gözenekleri kapatırken asit oluşumunu engeller. Bratschi’ye göre, B3 vitamini ve papaya enzimi içeren bir serumsiyah noktalarla baş etmede çok etkilidir. B3 vitamini, sivilce etkili bir cilde yardımcı olarak, yağlılığı azaltır. Papaya mayası ise, ciltte pullanmayı önler, ölü cilt hücrelerini ortadan kaldırmaya yardımcıdır ve gözenekleri tıkar.

Cildi derinden temizlemek için, tercihan hiyalüronik asit içeren yağsız bir nemlendirici kullanın. Özellikle bu süreçte cildiniz pul pul dökülüyorsa, sık sık bu ürünü kullanarak durumu kurtarabilirsiniz. Haftada 2 kez yumuşak telli bir fırça kullanın. Fırça yardımıyla cildin dökülmesini sağlamak siyah noktaları engelleyecektir. Yine haftada iki kez kil maskesi yapın. Kil bazlı maskeler yağları emerek kusur oluşumunu önler, gözenekleri tıkamaya yardımcı olur.

Asla cilt kusurlarınızla oynamayın, sıkmayın, ellemeyin. Bu, daha çok yara izi oluşmasına ve yayılmasına yol açar. Gözenekler basınçla hasar görür ve artık siyah noktalardan kurtulmak imkansızlaşabilir. İltihap kapabilirsiniz, hiperpigmentasyona uğrayabilir, kılcal damarlarınızı içten incitebilirsiniz. En doğru tedavi profesyonel yardım almaktır. Kaliteli ürünleri kullanın, bu ürünler daha kalıcı ve aktiftir. SPA ve peeling yapmak da cilt kusurları açısından mükemmeldir.

Komedon Siyah Nokta Giderici Kategoriler: Genel Komedon Siyah Nokta Giderici  Etiketler: , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home