Kuru saç derisi ve kepek

Soru: Doğal kıvırcık saçlarım var. Bukleleri canlı tutmak için kıvırcık saç ürünleri kullanmam gerek. Markete gelen kıvırcık saçlar için olan her şeyi deneyecektim ve şampuan,köpük,sprey gibi işe yarayan birkaç farklı ürün bulabildim. Benim problemim kuruyan kafa derim oldu ve bu yüzden korkunç derecede kepek oluşmaya başladı. Kepeklerle mücadele ederken buklelerimide parlak ve sıkı tutacak bir şeyler kullanmak istiyorum çünkü ne zaman kepek önleyici şampuanlar kullandıysam bu şampuanlar her zaman saçlarımı ağırlaştırdılar ve buklelerimi cansız ve gevşek bıraktılar. Yardım etmek için önerileriniz varsa çok minnettar kalırım.

Cevap: Kış ayları boyunca kuru deri ortak bir şikayettir,buna devamlı sıcak ve kuru ortamdan(oda sıcaklığı) soğuk ve nemli ortama (dışarısı) geçiş sırasında olan değişiklik sebep olur. Birçok ısıtma sistemi havayı kurutur ve rutubeti deriden ve saçlardan uzaklaştırır.

Bu Kuruyan cildinizin sebebi olabilir veya olmayabilir fakat sebebi her ne olursa olsun ‘kıvırcık saç’ ürünleri daha kötü yapıyor olabilir.Bu ürünlerin bukleleri çoğaltmak için genellikle az miktarda nemlendiricilerle ( eğer varsa tabi) formüle edildiğini ve saçınızı olabildiğince hafif tutmak için dizayn edildiğini görebilirsiniz. Ayrıca ürünün bileşenlerinde alkol içeren madde olup olmadığını kontrol etmelisiniz çünkü alkol ürünleri saçı ve kafa derisini kurutur.

Bu sorunla ilgilenmeniz için size yardımcı olabilecek birkaç tavsiyede bulunabilirim.Birincisi; kendinize güzel bir nemlendiricili krem edinin ve haftalık olarak derin hareketlerle saçınıza uygulayın. Bu saçlarınız için oldukça iyi gelecektir, ayrıca bu işlem kafa derinizdeki nem oranını eski haline getirmeye yardım edecek ve kuru kafa derisi probleminizle mücadele için yardımcı olacaktır.

İkincisi ; sıcak yağ uygulamalarını deneyebilirsiniz fakat sadece kafa derinize uygulamalısınız. Sıcak yağ buklelerinizi çok fazla ağırlaştırır fakat kuruyan deri ile mücadele için kafa derinizi korumak için yeterli olur.Sıcak yağ uygulamalarından sonra genellikle şampuanla yıkama yapılır bu yüzden uygulamayı sadece kafa dersi bölgesine yaptığınız sürece bi problem ortaya çıkmayacaktır

Kuru saç derisi ve kepek Kategoriler: Genel Kuru saç derisi ve kepek  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home