Lavanta Yağı İle Saç Uzatma

lavanta-yagi-ile-sac-uzatmaHızlı ve çabuk saç uzatma yağlarının arasında yer alan lavanta yağı en önemli etkendir. Saçların dökülmesini engelleyip sağlıklı gelişmesine yardımcı olan faydalı yağdır. Lavanta yağının faydalarına gelirsek araştırmalar sonucu bulduğum bilgiyi sizlerle paylaşıyorum.

Saç dökülmesi bazen stres, kaygı ve uykusuzluk sonucunda yaşanabilir. Lavanta çiçeği hoş kokusu ile stresi azaltmada, uykuya geçişi kolaylaştırmada yüzyıllardır farklı şekillerde kullanılmakta. Ayrıca lavanta yağı, saç derisinde oluşan problemler nedeniyle görülen dökülmeleri azaltmada etkilidir ve bu konuda bazı araştırmalar da bulunmaktadır. İskoçya’da yapılan bir araştırmaya göre günlük olarak saç derisine lavanta yağıyla ve diğer esansiyel yağlarla masaj yapanların %44’ünde yeniden saç çıktığı gözlemlemiş. Araştırma da lavanta yağı dışında kekik, biberiye, sedir ağacı yağları kullanılmış ve bu yağlar cildi tahriş etmemesi için jojoba ve üzüm çekirdeği yağı gibi taşıyıcı yağlarla inceltilmiş.

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Bir yorum var
  1. Emine Kuruten dedi ki:

    Yıllarca araştırmamdan sonra mutlu sona eren biri olarak herkesle paylaşmak istedim. Arkadaşlar bakım çok zahmet verici zaman alıcı ben resmen bıktım, fakat son keşfim olan keratin dip bakım seti hızlı uzama konusunda on numara çıktı ve dökülmeye de faydasını görüyorum. Yağlı saçlarımın da artık normale dönmesi herşeye bedel oldu. Herkese öneririm.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home