Mandalina kabugunun faydasi

Mandalina şüphesiz en çk tükettiğimiz meyvelerin başında gelmektedir.  Fakat mandalinanın sadece iç kısmı faydalı kabuğunu çöp sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu makalemizde sizlere mandalina kabuğunun Beyin tümörünün düşmanlarından olduğunu anlatacağız.

mandalina kabuğunun faydası

Beyin tümörü nedir?

Beyin tümörü ortaya çıktığında ,beyin hücreleri kontrolden çıkar , yakınındaki dokuların yerini alır ve onları sarar.Kontrolden çıkmış bu dokuların oluşturduğu geniş birliktelik tümör olarak adlandırılır.

Mandalina kabuğunun küçültücü etkisi var

Beyin tümörü tedavisi sırasında hastalara yeşil çay, ginseng, selenyum, E vitamini, çinko, soya yağı ve D vitamini takviyesi önerilir. Bu besin desteklerinin tümör erimesini hızlandırdığı iddia edilmektedir.
Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde; mandalina kabuğunun beyin tümörünü azalttığı görülmüştür. Acai Berry’nin de aynı şekilde faydalı olduğu vurgulanmaktadır.
Araştırmalara göre; yaban mersini de tümörün kanlanmasını önleyip metastazı azaltmaktadır.

Renkli gıdalarla beslenin
Omega 3 beyin tümörlerinden koruyor.
Ananas ve ısırgan da çok faydalıdır.
Semizotu gibi sarı, yeşil, koyu kırmızı ve koyu siyah gıdalar; yani gökkuşağının yedi rengini içeren gıdalarla beslenmek koruyucu etki sağlar.

Mandalina kabugunun faydasi Kategoriler: Sağlıklı Beslenme Mandalina kabugunun faydasi  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home