Meme Kanseri Belirtileri

Erken evre meme kanseri olan kadınlarda ele gelen kitle veya başka şikayet bulunmayabilir. Tanı tarama mamografileri ile konur. Kanser ilerledilçe aşağıdaki belirtiler ortaya çıkar.
Memenin dokusundan farklı ve kaybolmayan kitle,
Memede şişlik,
Meme cildinde çekinti, portakal kabuğu görünümü, kızarıklık,
Memenin şeklinde değişiklik, asimetri
Meme başında kabuklanma, soyulma,
Meme başı şeklinde değişiklik, meme başının içeri çökmesi,
Meme başından akıntı.
Bu belirtiler bulunan kadınlar hemen doktora başvurmalıdır. Belirtilerin sebebi kanser olmasa bile bundan emin olmak için muayene ve tetkik yapılmalıdır.

Meme Kanserinin Belirtileri
Erken evre meme kanseri olan kadınlarda ele gelen kitle veya başka şikayet bulunmayabilir. Tanı tarama mamografileri ile konur. Kanser ilerledilçe aşağıdaki belirtiler ortaya çıkar.Memenin dokusundan farklı ve kaybolmayan kitle,Memede şişlik,Meme cildinde çekinti, portakal kabuğu görünümü, kızarıklık,Memenin şeklinde değişiklik, asimetriMeme başında kabuklanma, soyulma,Meme başı şeklinde değişiklik, meme başının içeri çökmesi,Meme başından akıntı.Bu belirtiler bulunan kadınlar hemen doktora başvurmalıdır. Belirtilerin sebebi kanser olmasa bile bundan emin olmak için muayene ve tetkik yapılmalıdır.

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home