Meyveler ile Güzellik Maskeleri ve DoğaL Peelingler.

Meyvelerle cilt bakımı ve Doğal peelingler Cildinizi sıkılaştırır, genç gözükmesini sağlar, pırıl pırıl ışıldayan bir cilde sahip olmanız için cildinize can verir.  Size meyvelerle cilt bakımı ve doğal peeling tarifleri veriyoruz hadi hepbirlikte uygulamarı inceleyim.

Çilek Maskesi

Plastik çatal kullanarak iki veya üç tane çileği püre haline gelicek kadar ezin. Metal kullanmamak için özen göstermelisiniz. 1 yumurtanın beyazı ve iki tatlı kaşığı bal ile karıştırıp cildinize sürün. Yirmi dakika sonra cildinizi durulayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Yağlı Ciltler İçin Şeftali Maskesi

Bu şeftali peeling’i için 1 adet şeftaliyi alin ve kabuğunu soyun fakat bu şeftalinin sadece yarını kullanın. Yarım şeftaliyi 2 çay kaşığı bal ve 1 adet C vitamini kapsülünü karıştırıp cildinize sürün. 15 -20 dakika bekledikten sonra cildinizi güzelce durulayın.

Sıkı Bir Cilt İçin Elma Maskesi

Bir adet elmayı rendeleyerek suyunu çıkartın ve süzün. Bu suyun içine iki tatlı kaşığı polen, bir adet E vitamini kapsülü ve 2 çay kaşığı yulaf unu katarak iyice karıştırın. Temizlenmiş cilde uygulayıp 20 dakika bekletin ve cildinizi durulayın.

Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Siyah Üzüm Maskesi

Dört veya  beş tane siyah üzümün suyunu çıkarın. Bu suyun üzerine bir çay kaşığı badem yağı, 1,5 tatlı kaşığı süt tozu ve yarım yumurta akı katıp kıvam alıncaya kadar topaklanmamasına özen göstererek karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi  güzelce durulayın

Nemlendirici Armut Maskesi

pazarlardan veya manavlarda kolayca bulabileceğiniz armut ile peeling uygulaması yapmak için. Bir armutu alın ve güzelce rendeleyin. İçine 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı süzme kese yoğurdu, 1 çay kaşığı badem yağı koyup karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika sonra durulayın.

Cilt lekelerini Gidermek için Kiraz

5 – 6 adet kirazın çekirdeklerini çıkartıp ezin. Kirazları bir tatlı kaşığı susam yağı ve bir tatlı kaşığı bal ile karıştırıp cildinize sürüp yarım saat bekleyin. Kuruyunca işlemi tekrarlayın. Haftada bir kez düzenli uyguladığı nızda lekelerinizin giderilmesine çok faydası olacaktır.

Kırışıklık  giderici Avokado peelingi

1 adet olgun avokadoyu dörde bölün ve bir parçasını rendeleyip krem haline getirin. İçine dörtte bir limon suyu, bir tatlı kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı susam yağı koyup karıştırın. Cildinize uygulayıp 20 dakika sonra durulayın.

Cildi Nemlendiren Kavun Peelingi

Cilt bakımı ve peeling uygulamalarında kavununda yeri apayrı.Yarım kavunu iyice ezerek içine bir çorba kaşığı süt tozu ile bir tatlı kaşığı bal koyup karıştırın. Yüzünüze sürüp 20 dakika sonra durulayın.

Cildi Sıkılaştıran Greyfurt Peelingi

Cilt bakımı ve peeling uygulamaları ve greyfurt peelingi.Dörtte bir greyfur suyuna bir çorba kaşığı elma yağı ve yarım çay bardağı maden suyu koyup karıştırın. Temiz bir gazlı bezi bu suya batırıp cildineze bastırın, kuruyana kadar bekleyin

Meyveler ile Güzellik Maskeleri ve DoğaL Peelingler. Kategoriler: Cilt bakım maskeleri, Cilt Bakımı, Peeling Meyveler ile Güzellik Maskeleri ve DoğaL Peelingler.  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home