Mumya maskesi nedir nasıl yapılır tarifi

Mumya maskesi 150x150 Mumya maskesi nedir nasıl yapılır tarifi

Cilt kırışıklıkları için kesin çözüm sunan mumya maskesi hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Sevgili Hanımlar.

Mumya maskesi nedir nasıl yapılır tarifi

Şems Aslan, ciltteki kırışıklık ları ortadan kadıracak, cildinizi tüm toksinlerden arındıracak ve en önemlisi evde uygulayabileceğiniz mumya tedavisini anlattı.

Malzemeler

* Bal mumu veya parafin,

* Zeytinyağı,

Hazırlanışı:

Zeytin yağı ile (haziran ayına kadar kullanılabilr. Daha sonra daha hafif yağlar tercih edilmelidir.) Cilde masaj yapılır.

Özellikle çene altı, dudak kenarları, burun kenarları, alın (iki kaşın ortassından başlayarak) ve şakaklar, aşağıdan yukarıya doğru, parmaklarla masaj yapılır. Kulaklar ve kulak kenarlarına da aynı masaj uygulanır.

Bu işlem, kan dolaşımını hzılandırarark, kaslartın hereket etmesini ve ısınmasını sağlar. Daha sonra, parafin veya bal mumu ısıtlır ve ılınması için bekletilir. Bir havunun, burun ve göze kısmına gelen yerleri kesilir ve bir maske elde edilir.

Bu maske havulu, ılınmış olan parafinin içierisine batılır ve yüze konulur. Bir poşet yardımı ile havlu maske nin üzri kapatılır. burun açık kalacak şekilde, bir kat daha havlu sarılır. 3 dakika bekletildikten sonra, maske çıkarılır. cilt yıkanmaz, sadece kuru bir havlu ile teri alınır. Bu işlem haftada 2 defa uygulanır.

Mumya maskesi nedir nasıl yapılır tarifi Kategoriler: Genel Mumya maskesi nedir nasıl yapılır tarifi  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home