Nane Yağının Faydaları Ve kullanımı

Nane Yağının Faydaları Ve kullanımı
Nane yağı nanenin kurusu ve tazesi kadar faydalıdır.Nane yağı özellikle de ağrıları yok etmeye birebirdir.Mentol olan Nanenin kullaımına özen gösterin.
 Nane Yağının Faydaları Ve kullanımı
Baş ağrısına ne iyi gelir? Migren nasıl geçer? Baş ağrısıve migren için nane yağı ile tedavi. Prof. Dr. İsmail Özkanlı, Batı ve Doğu kültürlerinin en eski zamanlardan beri şifa kaynağı olan nane yağının modern dünyada ve tıpta yeni yeni keşfedilmeye başlandığını söyledi.

Özkanlı, nane yağının öncelikle migren olmak üzere diğer baş ağrısı çeşitlerine, boyun, ense ve kas ağrılarında ağnyı doğal yöntemlerle azaltma özelliği olduğunu ifade etti.

Yaptığı yazılı açıklamada insanların ağrı kesici haplar ile iç organlarına tedavisi mümkün olmayan zararlar verebileceğini kaydeden İsmail Özkanlı, “Nane yağı Batı ve Doğu kültürlerinde hazımsızlık, mide bulantısı, ishal, nezle, soğuk algınlığında ve baş ağnsında yardım amacı ile kullanılıyor.

Nane ve onun aktif maddesi mentol, etkili nefes almayı kolaylaştırır. Mentol sümüğü incelttiği için aynı zamanda iyi bir balgam söktürücüdür. Yani balgamlı öksürüğü bitirmeye yardım eder. Aynı zamanda iltihaplı boğaz (gırtlak iltihabı ve kuru öksürük için de teskin edici ve yatıştırıcıdır.” dedi.

Nane yağının Batı dünyasında ağrı kesici özelliğinden çok fazla faydalanıldığını söyleyen Özkanlı, Türkiye’de roll on tüpler halinde yeni piyasaya çıkan Migrenson adlı nane yağının içindeki etken madde oranı bakımından Avrupa’dakilerden daha etkili ve kaliteli olduğunu söyledi.

Migren ve baş ağrısı vakalarında alın, ense, şakaklar ve kulak arkalarına sürüldüğü takdirde, bu nane yağının ağrı üzerinde ferahlatıcı etkisinin saniyeler içinde gözlemlendiğini belirten zkanlı, “Sadece ağrı olan durumlarda değil, bulunduğumuz kış aylannda özellikle burun tıkanıkları ve soğuk algınlıkları için de koklama suretiyle solunum kanallarını ferahlatan ve açan bu nane yağını herkese tavsiye edebilirsiniz.

Nane Yağının Faydaları Ve kullanımı Kategoriler: Genel Nane Yağının Faydaları Ve kullanımı  Etiketler: , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. pınar dedi ki:

    benim 5 yaşında oğlum var ve onu araç tutuyo çok sıkıntılı oluyo hiç bir yere gidemiyoruz.kendiside durumun farkında olduğu için arabaya binmek istemiyor ağlıyor.mide bulantısına iyi geliyorya bu mentol yağı oğlumda kullansam faydasını görürmüyüm.yada çocuk olduğu için herhangi bir an etkisi olur mu. lütfen beni bilgilendirir misiniz.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home