Nezleden kurtulmak için şifalı bitkiler

Nezleden kurtulmak için şifalı bitkiler
Nezleden korunmak ve nezleden kurtulmak için maydonoz yeşil biber ve kabak gibi sebzeleri bu aylarda kesinlikle sofralarınızdan eksik etmeyin.Bu bitkiler sayesinde soğuk algınlığının kökünü kurutabilirsiniz.
 Nezleden kurtulmak için şifalı bitkiler
Sonbaharla birlikte vücut direnci azalır, bağışıklık sistemi düşer. Özellikle çocuklar, gebeler, emziren anneler ve yaşlılar için beslenme büyük önem taşır.
PROTEİN ŞART

Hastalıklardan korunmak için yeterli ve dengeli beslenmek gerekir. Turunçgiller, havuç, brokoli, kabak, Brüksel lahanası, yeşil biber, karnabahar, mandalina, maydanoz, roka, tere gibi sebzeler, vitaminler açısından zengin dir. Burada önemli olan, meyvelerin sıkıldıktan hemen sonra içilmesidir.
Çay ve kahve yerine bitki çayları veya C vitamini yönünden zengin olan kuşburnu çayı tercih edilebilir. C vitamini kaybını önlemek için salatalar da meyve suları gibi hazırlandıktan kısa bir süre sonra tüketilmelidir.
Diyetteki yağ türü ve miktarı da enfeksiyon hastalıklarının seyrinde önem taşır. Bitkisel sıvı yağlar ve deniz ürünleri bağışıklık sistemini güçlendirir.
Dengeli beslenmenin bir diğer şartı da yeterli protein alımıdır. Doku yapımı ve onarımındaki güçlü etkileri nedeniyle proteinler, günlük beslenmeden eksik edilmemelidir. Süt, tavuk ve balık gibi gıdalar iyi protein kaynağıdır.

Nezleden kurtulmak için şifalı bitkiler Kategoriler: Genel Nezleden kurtulmak için şifalı bitkiler  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home