Nurgül Yeşilçay’ın Güzellik Sırları

Nurgül Yeşilçay kendi güzelliğini sade ve doğal yollarla yaptığı birkaç tane uygulamasını bizlerle paylaştı. Kendisi ünlü bir kadın olarak yaptığı doğal formüller ve sadelik sayesinde mükemmel güzel. Bakalım Nurgül Yeşilçay bu güzelliğini nelere borçlu? Makyajı, saç bakımı, cilt bakımı ve merak ettiğiniz herşeyi Nurgül Yeşilçay anlatıyor…

Yaşta geriye gidişi sağlayan özel bir diyet uyguluyor musunuz?
Yediğime, içtiğime dikkat etmeye çalışıyorum. Acıktığım zaman aç kalmamaya özen gösteriyorum. Bir şeyler yiyorum ama az yiyorum. İnsan vücudunun kızartma dışında her şeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Yemeği abartmadığımız sürece mutlaka etkisini görüyorsunuz.

Günlük hayatta makyaj yapıyor musunuz?
Cildimin nefes almasını sağlamak amacıyla hiç makyaj yapmıyorum. “Asla kullanmam” dediklerim; fondöten, pudra ve fardır. Bunları sürdüğümde yüzümde yarattığı ağırlık hissini pek sevmiyorum.

SÜT ÇOK YARARLI
Gençlik ve güzellik sırrınız ne?
Cildin devamlı nemli kalması gerekiyor. Bunun için de sabah akşam sabunla yıkanmamalı. Yüzüme asla kozmetik ürün sürmüyorum. Cildim için tonik olarak gül suyu ya da limon kullanıyorum.

[icreklam1]

Yıkayacağım zaman saf zeytinyağlı sabunu tercih ediyorum. Arada süt sürüyorum. Çünkü sütteki laktik asit cilt için çok yararlı. Ayda bir bal maskesi yapıyorum. Saçlarımı yıkarken şampuanın içine bal koyuyorum. C vitamini hücre yenileyici özellik taşıyor.

Hergün C vitamini ve balık yağı kullanıyorum. Sporun da önemli olduğunu düşünüyorum. Ağır sporun yararlı olmadığını düşündüğüm için haftada bir ya da iki kez hızlı tempoda yürüyorum. Ve en önemlisi, hayattan keyif almayı listemin en başına yerleştiriyorum.

HATLARI ANGELINA JOLIE’YE BENZİYOR

Nurgül Yeşilçay’ın makyözü Besey Üstel: “Nurgül çok güzel bir kadın. Ona makyaj yapmak çok kolay, sadece göz rengini ortaya çıkarmak için kontrast renkler kullanıyorum. Hatlarını Angelina Jolie’ye benzetiyorum. En güzel yerleri; gözleri, burnu ve dudakları… Canlandırdığı Yasemin karakteri için uyguladığım makyaj senaryo gereği bazı sahnelerde biraz abartılı olabiliyor. Bütün oyuncular trendleri takip etmeli. Nurgül de takip ediyor.”

Pürüssüz cildiyle ön plana çıkan Yeşilçay, bakım ve zayıflama sırlarını anlattı…

Yüzüme asla kozmetik ürün sürmüyorum. Cildim için tonik olarak gül suyu ya da limon kullanıyorum.

İnsan vücudunun kızartma dışında her şeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Ayda bir bal maskesi yapıyorum. Saçlarımı yıkarken şampuanın içine bal koyuyorum.

Geçen sezondan bu sezona nasıl zayıfladınız?
Kilo almama neden olan şeyleri saptadım ve üzerine gittim. İlk iki-üç ay kilo veremedim. O zaman kilo verememekten korktum aslında ama sonra birden kilolar gitti. Oğlum Nejat’ın yediklerini yiyordum. Pasta, makarna gibi yiyecekleri azaltarak bir rejim uygulayınca kilolar da kendiliğinden gitti zaten.

Günlük hayatta makyaj yapıyor musunuz?
Cildimin nefes almasını sağlamak amacıyla hiç makyaj yapmıyorum. “Asla kullanmam” dediklerim; fondöten, pudra ve fardır. Bunları sürdüğümde yüzümde yarattığı ağırlık hissini pek sevmiyorum.

Yaşta geriye gidişi sağlayan özel bir diyet uyguluyor musunuz?
Yediğime, içtiğime dikkat etmeye çalışıyorum. Acıktığım zaman aç kalmamaya özen gösteriyorum. Bir şeyler yiyorum ama az yiyorum.

Hergün C vitamini ve balık yağı kullanıyorum diyerek sözlerine son verdi ünlü, seksi ve güzel sanatçı…

Nurgül Yeşilçay’ın Güzellik Sırları Kategoriler: Cilt Bakımı Nurgül Yeşilçay’ın Güzellik Sırları  Etiketler: , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. esra arslan dedi ki:

    çok zor bu maskeler yaaaa

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home