Nurseli İdiz diyeti

Nurseli İdiz`e 20 kilo verdiren, şimdilerde de Hülya Avşar ile Sibel Can`a diyet programı uygulayan Doktor Haluk Saçaklı, haftada 1 kilo vermeyi garanti ediyor. Hem de Saçaklı, “sık yediren” 3 ara, 3 ana öğünden oluşan bir diyet mönüsü sunuyor.
Yavaş ancak kalıcı kilo verdiren bu rejimle Hülya Avşar, 2 haftada 2 kilo vermiş. Saçaklı, 3 hafta önce Can`ı da diyet programına aldığını, Deniz Seki ve Reyhan Karaca`nın da programa dahil edildiğini kaydetti.

İşte Hülya Avşar`ın uyguladığı, asla aç bırakmayan diyetin programı:

* Sabah

Kalkar kalkmaz bir bardak su, bir porsiyon meyve, ardından kahvaltı. Kahvaltıda 2-3 dilim ekmek veya 2 yemek kaşığı sade mısır gevreği ya da yulaf ezmesi. Yanında yağsız peynir grubundan 1-2 dilim light dil, lor veya kaşar. Birer adet söğüş domates veya salatalık, 4 adet yağsız yeşil ya da siyah zeytin, açık veya limonlu çay.
Ara öğün
11.00`de bir porsiyon meyve (200 gram ince dilim kavun, karpuz, kiraz veya kayısı), 2 adet grissini.

* Öğlen

12.00-15.00 arasında yenecek ana öğünde 4 adet yağsız köfte veya 120 gram yağsız tavuk ya da 120 gram balık. Yanında 1 tatlı kaşığı zeytinyağlı mevsim salatası, 1 dilim kepek ekmeği, isteğe bağlı 1 su bardağı diyet yoğurt.
Saat 16.00
Bu ara öğünde yine 1 porsiyon meyve ve 2 grissini.

* Akşam: 18.00-20.00 saatleri arası

4 kaşık zeytinyağı ile pişirilen bol limonlu sebze yemeği, yanında 1.5 su bardağı makarna ya da pilav, üzerine diyet yoğurt, mantar veya domates sosu.

22.00: Bu saatteki son ara öğünde bir porsiyon meyve ve yatarken mutlaka su.

Egzersiz programı

* Nurseli İdiz diyetinde haftada en az 3-5 kere egzersiz yapılacak ve bu çalışmalardan önce ılık su içilecek.
* Doğada yürüyüşler 30 dakikadan başlayıp 60 dakikaya çıkarılacak.
* Hiçbir zaman nefes nefese kalınacak egzersiz yapılmayacak. (Tempolu bir yürüyüş daha çok yağ yaktırır. Doğa yürüyüşüne alternatif yürüyüş bandı olabilir.)
* 30 dakikalık yürüyüşten sonra karın, kalça, sırt egzersizleri ve lokal çalışmalar yapılabilir.

Nurseli İdiz diyeti Kategoriler: Genel Nurseli İdiz diyeti  Etiketler: , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home