Ok gibi kirpikler hayal değil, Göz makyajının olmazsa olmazı, uzun ve kıvrık kirpiklerdir

387469″> Kirpikleriniz istediğiniz kadar uzun değilse, birkaç püf noktasıyla, tüm dikkatleri kirpiklerinize çekebilirsiniz. İşte uzun kirpiklere sahip olmanın yolları…


Günlük ya da gece makyajında; makyajı tamamlamayan en önemli unsurlardan birisi kıvrık, hacimli ve uzun kirpiklerdir.


Bazı kadınlar kirpik konusunda doğuştan şanslı olup, uzun ve yoğun kirpiklere sahip olsa da, bazıları kısa ve hacimsiz kirpiklerle nasıl başa çıkacağını düşünüyor.


Günümüz yeni nesil maskaraları ve kirpik uzatma teknikleriyle artık uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak hayal değil! NewBeauty dergisi, birkaç basit yolla etkileyici kirpiklere sahip olmanın yollarını yazdı. İşte bu formüller…


Kirpik uzamasında sorun yaşayan kadınlara yönelik bir yöntem olan kirpik ekimi, özellikle kimyasal tedavi, yanıklar ya da çeşitli travmalardan dolayı uzamayan kirpikleri olanlar için ideal.


Atlantalı Plastik Cerrah Dr. Theresa Jarmuz, “Kendi hastalarıma tavsiyem; cerrahi bir yöntemden önce doğal yolları denemeleri, eğer bir sonuç alınamıyorsa, bu yola başvurmalarıdır. Çünkü bu, herkese uygun bir yöntem değil” diyor.


EKİM NASIL YAPILIYOR?

Yaklaşık iki saat süren bu uygulamada, enseden 30-50 tek saç telinin bulunduğu bir deri parçası alınıyor ve lokal anesteziyle kirpik diplerine ekiliyor.


İlk iki üç hafta içerisinde, ekilen bu kirpikler dökülüyor ve ardından tekrar çıkıyor. Kendilerini hala saç sanan yeni kirpikler uzadığı için, periyodik olarak kesilmesi gerekiyor. Kirpik ekimi için en ideal adaylar düz saçlılardır.


TAKMA KİRPİKLER

Çok hızlı bir şekilde uzun ve kalın kirpiklere sahip olmak istiyorsanız, takma kirpik yöntemi sizin için en ideali olabilir. Eğer bu işlemi bir uzmana yaptıracaksanız; bir deste şeklindeki bütün kirpikleri yapıştırmak yerine tek tek olanları tercih edin


KİRPİKLERİNİZİ ISLATMAYIN

Kendi kirpikleriniz arasına tek tek takılan bu kirpikler oldukça doğal görünüyor. Üstelik tek bir parça olarak takılanlardan daha kalıcı.


İlk üç gün kirpiklerinizi ıslatmamaya gayret gösterin, ayrıca yağ içerikli göz kremlerinden ve temizleyicilerden uzak durun.


SERUMLAR

Serumları, kirpiklerinizi renklendiren maskaralar ile karıştırmayın. Serumlar, kirpikleri sadece uzatmaya ve beslemeye yarıyor.


Maskara uygulaması ise çok basit; incecik fırçasıyla tıpkı likit bir eyeliner gibi her gece kirpik diplerinize sürüyorsunuz.


Plastik Cerrah Dr. Jarmuz, “Her yaştaki kadınlar uzun ve kıvrık kirpik ister, bugünün kadınları gerçekten çok şanslı. Çünkü bu ürünlerle çok basit bir şekilde istediğiniz görüntüye ulaşabiliyorsunuz” şeklinde konuşuyor.


MASKARALAR

Dramatik bakışlar yaratmanın en kolay yollarından biri maskara kullanmak. Asla aksatılmadan kullanılan belki de tek makyaj ürünü maskaralar. Kirpikleri hem boyuyor hem de daha uzun ve kıvrık görünmelerini sağlıyor. Tek eksi yanı ise kalıcı olmayışı.


Doğru maskarayı bulmak, doğru adamı bulmakla eşdeğer diyebiliriz. Kullanımına bağlı olarak, avantajı da maksimuma çıkartabilirsiniz. Önce kirpiklerinizin uçlarına, sonra diplerine sürün. Daha sonra ise dipten uca enine hareketlerle bu sürme işlemini tekrarlayın.

Ok gibi kirpikler hayal değil, Göz makyajının olmazsa olmazı, uzun ve kıvrık kirpiklerdir Kategoriler: Kirpik Uzatma Ok gibi kirpikler hayal değil, Göz makyajının olmazsa olmazı, uzun ve kıvrık kirpiklerdir

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home