ORUÇTA SUSUZLUĞU GİDEREN BESİNLER
Oructa Suzuslugu Gideren Besinler

Oructa Suzuslugu Gideren Besinler

Oruçta Susuzluğu Gideren Besinler

Oruç tutanlar için,Oruç tutanlar için susuzluğu gideren ve serinleten besinler,serinleten ve susuzluğu gideren bazı besinler,Şeftelinin Faydaları,Meyan Şerbetinin Faydaları,Hurmanın Faydaları,Maden Suyunun Faydaları,Siyah Üzümün Faydaları,Kavun ve Karpuzun Faydaları
Onbir ayın sultanı ramazan geldi. Çok sıcak günlere gelmesi nedeni ile de, oruç tutanlar için, su ayrı bir önem kazandı. Oruç tutanlar için susuzluğu gideren ve serinleten besinler konusunda bir kaç öneride bulunmak istiyoruz.
Sahurda tüketeceğiniz bazı besinler sayesinde, ramazan ayını çok daha rahat atlatmak mümkün. Size önereceğimz besinler sayesinde, susuzluğu çok fazla hissetmeyeceksiniz. İşte serinleten ve susuzluğu gideren bazı besinler...
Şeftelinin Faydaları
Şeftali: Vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır. Bağırsakları yumuşatır. Hazmı kolaylaştırır. Susuzluğu ve ağız kokusunu giderir.  Cildi nemlendirir dudaklara sürüldüğünde nemlendirici özelliği ile oruç tutanların dudaklarının kurumasını önler.
Meyan Şerbetinin Faydaları
Meyan şerbeti: Bağışıklık sistemini güçlendiren ve sıcak havalarda gazlı içeceklerin yerine tercih edilmesi gereken ve susuzluğu gün boyu gideren ender içeceklerden bir tanesi.
Siyah Üzümün Faydaları
Siyah üzüm: Antioksidan özelliği çok kuvvetli olan ve yaz aylarında kolayca bulunabilen siyah üzüm de susuzluğu gideren gıdaların başında geliyor.
Kavun ve Karpuzun Faydaları
Kavun ve karpuz: Yaz meyvelerinden olan kavun ve karpuz da sahurda soğuk olarak tüketildiğinde uzun süre su içme ihtiyacını gideriyor.
Ev yapımı Yoğurt: Evde hazırlanacak olan mayalanmış tuzsuz yoğurt da susuzluğu gidererek yazın sıcak günlerinde oruç tutanlara kolaylık sağlıyor.
Domatesin Faydaları
Domates: Yüzde 95 oranında su içeren domates, serinleten bir sebze. Domateste bol miktarda magnezyum, potasyum ve kalsiyum, ayrıca vitamin ve lif bulunuyor.
Hurmanın Faydaları
Hurma: Bol miktarda potasyum, magnezyum ve demir içeren hurma adete bir mineral bombası. Spor yapanların harcadıkları enerjiyi hızlı bir şekilde yeniden veriyor. Çöl meyvesi hurma, susuzluğu da gideriyor.
Maden Suyunun Faydaları
Maden suyu: İçme suyuna kıyasla manden suyunda, sodyum, magnezyum, kalsiyum gibi değerli katyonlar, ayrıca klorür, sülfat, nikrat ve hidrojen karbonat gibi anyonlar bulunuyor.  Soda susuzluğu gidermekte oldukça etkili bir içecek.
Oruç tutanlar için,Oruç tutanlar için susuzluğu gideren ve serinleten besinler,serinleten ve susuzluğu gideren bazı besinler,Şeftelinin Faydaları,Meyan Şerbetinin Faydaları,Hurmanın Faydaları,Maden Suyunun Faydaları,Siyah Üzümün Faydaları,Kavun ve Karpuzun Faydaları

ORUÇTA SUSUZLUĞU GİDEREN BESİNLER Kategoriler: Genel ORUÇTA SUSUZLUĞU GİDEREN BESİNLER  Etiketler: , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home