Piercing’e Sağlık açısından profesyonel bakış

Piercing ülkemize Batı’da yapılan vücut sanatlarından biri olarak oldukça ragbet görmüs biruygulamadır. Piersing görsel bir uygulamadır ve vücudun çesitli bölgelerine yapılmaktadır.Piersing uygulaması tıbbi bir uygulamadır ve bununla ilgili bir çok prosedür bulunmaktadır. Bu uygulama saglıklı olarak tıp merkezlerinde bu konuda uzman kisilerce yapılması saglıklı olanıdır. Ama bir çok kisi buyöntemi pahalı buldugu için gerekli önlemleri almayan kisilere yaptırmakta ve bununla birlikte bir çoksorunla karsılasmaktadır.

hizliresimyukle.com - Resmi tam boyutta görmek için Tıklayınız

Piersing bir çok bölgeye uygulandıgından çok fazla probleme sebepolmaktadır.Saglıksız ortamlarda yapılan uygulamalarda tetanoz,endokardit,serebral abse,toksik soksendromu,yaygın kanama ve havayolu tıkanmaları gibi bir çok enfeksiyona sebep olmaktadır. Olusanenfeksiyonlar bazen çok küçük çaplı olmayıp diger bölgelere de yayılarak ciddi durumlar ortayaçıkarabilmektedir. Saglıksız kosullarda yapılan uygulamalar ölümlere kadar yol açmaktadır.

Piersing gençler arasında oldukça ragbet görmektedir ve bunların kullanım süreleri 3 ile 4 yılarasındadır. En çok kulak,burun,kas,alt dudak,dil ve göbekte piersing uygulanmaktadır.Yapılanislemlerin acı vermemesi için lokal anestezi uygulanmakta ve kisinin acı çekmesi önlenmektedir.Piersing kullanma nedenleri olarak insanların kendilerini anlatma çabaları,farklı görünme,imaj,bir grubamensup olma ,kisisel ihtiyaç ve sehvet gibi duyguları arttırma gösterilebilir.Bir çok kisi arasında buçekici bir özellik olarak görülebilmektedir.Kullanılan piersinglerde agızda olanı en çok sorun çıkartan bölgedir.Bunun dısında kulakta ve digerbölgelerde uygulanan piersingler çesitli sorunlara neden olabilir.

Piercing’e Sağlık açısından profesyonel bakış Kategoriler: Genel Piercing’e Sağlık açısından profesyonel bakış  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home