pirinç maskesi, pirinç maskesi faydaları, pirinç maskesi nasıl yapılır, pirinç maskesi tarifi, pirinç suyu cilde faydaları, pirincin cilde yararları

pirinç maskesi,pirinç maskesi faydaları,pirinç maskesi nasıl yapılır,pirinç maskesi tarifi,pirinç suyu cilde faydaları,pirincin cilde yararları

 

CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN DOĞAL PİRİNÇ MASKESİ TARİFİ

pirinc-maskesi-pirinc-maskesi-faydalari-pirinc-maskesi-nasil-yapilir-pirinc-maskesi-tarifi-pirinc-suyu-cilde-faydalari-pirincin-cilde-yararlariPilav yapmak için kullandığımız pirincin cilt güzelliği için bir mucize olduğunu biliyor muydunuz? Pirinç suyu ile tonik yapabilir yada pirinç maskesi ile cildinize güzellik katabilirsiniz. Pirinç suyu yüzünüzü parlak yaparken pirinç maskesi ciltteki kırışıklıkları yok eder ve cilt rengini açar. Ciltteki lekelerle de savaşan pirinç maskesi tamamen doğal ve evde yapılabilecek bir maske tarifidir.

Pirinç Maskesi Tarifi:
Malzemeler:
1 avuç pirinç,
1 çay bardağı süt.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Öncelikle pirinci öğütün. Bir çay bardağı kadar sütü elde ettiğiniz pirinç tozuna ekleyin. Sütü yavaş yavaş eklerseniz daha kıvamlı ve güzel bir maske olacaktır. Macunu yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 20-30 dakika bekleyin. Ilık su ile maskeyi durulayın.
Pirinç maskesini haftada bir kaç kez uyguladıktan sonra 1 ay içerisinde cildinizin daha beyaz ve canlı olduğunu kırışıklarınızın azaldığını farkedeceksiniz.
Pirinç suyu toniği:
Temiz bir kasenin içerisine pişmemiş pirinçleri koyun ve suda bekletin. Suyu parmaklarınızla karıştırın. Su yavaşça bulanık bir hal alacaktır. Kasedeki suyu temiz başka bir kaseye boşaltın. Elde ettiğiniz pirinç suyunu yüzünüze birkaç kez vurarak yıkayın. Daha aydınlık sonuçlar için yüzünüzü havlu ile kurulamak yerine kendiliğinden kurumasını bekleyin.

pirinç maskesi, pirinç maskesi faydaları, pirinç maskesi nasıl yapılır, pirinç maskesi tarifi, pirinç suyu cilde faydaları, pirincin cilde yararları Kategoriler: Cilt bakım maskeleri pirinç maskesi, pirinç maskesi faydaları, pirinç maskesi nasıl yapılır, pirinç maskesi tarifi, pirinç suyu cilde faydaları, pirincin cilde yararları

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
2 yorum var
  1. sabiye dedi ki:

    çok güzel bir maskeler

  2. Önemli dedi ki:

    Pirinç toniğini çok küçük bir kavanoza koyup onu bittine kadar kullanabilşr miyiz, yoksa bozulur mu? Her gğn kaç kere kullanmamız gerekir?

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home