Röfleli saça evde nasıl bakım yapılır?

Bayanlarımız saç boyatmak yerine röfle yaptırmayı daha çok tercih ediyorlar. Röfleli saçlar hem saçların daha hoş görünmesini, hem de güneş ışığında renkli bir görünüm ortaya çıkmasına neden olduğu için oldukça sık tercih edilen saç boyama yöntemleri arasında yer alıyor.

Röfle yapılmış saçların bakımı ise oldukça özen istiyor. Röfle ile saç renginin açılması için saça çeşitli kimyasal maddeler uygulanıyor. BU kimyasal maddeler saç tellerinin ve saç köklerinin zarar görmesine, kurumasına, kırılmasına ve zamanla dökülmesine neden oluyor.

Saçlarına röfle yaptıran kişiler öncelikle saçları için kullandıkları şampuanın ekstra nemlendiricili olmasına özen göstermelidirler. Uzmanlar röfle uygulanmış saçlar için özellikle bitkisel şampuanların kullanılmasının nemlendirme açısından daha uygun olduğunu vurguluyor.

Şampuan seçiminin yanı sıra saç rengini sabitleyici özel bakım ürünlerinin de saçların nemlenmesi ve beslenmesi açısından oldukça yararlı olduğunu vurguluyor. Saç kremi kullanımı da oldukça büyük önem taşıyor. Saç kremleri saçların kaybettiği nem oranını yeniden kazanmasını sağlamak amacı ile ekstra nemlendirici özellikli üretiliyor. Saçlarınıza uygun saç kremi ile mutlaka bakım uygulamalısınız.

Röfleli saçlar için özel olarak üretilen saç bakım maskeleri ile haftada bir kere uygulayacağınız bakım ise saç renginizin sağlıklı kalması ve saçlarınızın güçlenmesi için büyük önem taşıyor.

Röfleli saça evde nasıl bakım yapılır? Kategoriler: Genel Röfleli saça evde nasıl bakım yapılır?  Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. Aysenur dedi ki:

    Bu güzel bilgilere ben de tecrube ettiğim guzel bir ek yapmak isterim, Çunku röfle yapa yapa saçlarımın dermanı kalmamıştı, röflesiz de olmuyor, eeee saç da dayanamıyor, ben de çözüm araştıra araştıra keratin yuklemeye karar verdım. Artık her röfle öncesi keratin yukluyorum, Hem yıpranmayı önluyor hem de gun be gun saçlar diriliyor. Tavsiye üzerine Katkısız Keratin kullanıyorum. Uzerıne de yıne katkısız argan yağı tabiki muhteşem oluyor.

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home