Saç Bakım Kürleri

Saç Bakım Kürleri
Saçlarınızın doğal güzelliği, saç tellerinizin kuvvetli olması için evde uygulayabileceğiniz saç bakım kürleri bulunmaktadır. Bu kürleri her hafta düzenli şekilde uyguladığınızda saçlarınızın doğal parlaklığına kavuşabilir, kırılma ve dökülmeleri önleyebilirsiniz.
Saç bakım kürlerine destek olması için eczanelerde kolaylıkla bulabileceğiniz içerisindeki etken maddeleri pantenol ve biotin olan özel bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız kürler tamamen doğal ürünlerden oluştuğu için herhangi bir yan etki yapmamakta ve saçlarınızın güçlenmesi için oldukça etkilidir.
Saçların Güçlenmesi İçin Bakım Kürü
Malzemeler;
2 adet yumurta
1 su bardağı ılık su
Hazırlanışı ve Uygulanışı;
Bir bardak ılık su içerisine iki adet yumurtayı kırın ve iyice çırpın. Yumurtalar su ile birleşerek sıvı kıvama gelinceye kadar çırpmanız gerekiyor mutlaka. Elde ettiğiniz bu karışımı ıslak saçınızın diplerine parmak uçlarınız ile hafif masaj yaparak yedirin. Saç derinizin bakım kürünü iyice emmesi için yaklaşık 15 dakika bekleyin. Saçlarınızı yıkamadan önce ılık su ile durulayın ve saç tipinize uygun şampuan ile yıkayın. Bu kürü haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.
Saçların Parlaması İçin Bakım Kürü
Malzemeler;
Çeyrek limon suyu
Yarım su bardağı su
Hazırlanışı ve Uygulanışı;
Taze sıkılmış limon suyunu yarım su bardağı su ile karıştırın. Banyodan çıkmadan önce bu karışım ile saçlarınızı durulayın. Bu karışım saçlarınızın doğal parlaklığına kavuşmasında oldukça yararlıdır ve haftada bir kere kullanılması uygundur.

Saç Bakım Kürleri Kategoriler: Genel Saç Bakım Kürleri  Etiketler: , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home