Saç bandı nasıl kullanılır?

 

Genellikle lise yıllarında kullanmayı tercih ettiğimiz saç bantları artık hayatımızın her anında yer alır hale geldi. Saç bandının bu kadar sık kullanılır hale gelmesinde ki etkenlerden bir tanesi birçok ünlü ismin saç bandı kullanması iken ir diğer etken ise saç bantlarının kullanıldığında kişilere rahatlık sağlaması, saç ve alın kısmında oluşan terlerin emilmesini sağlamasıdır.

Saç bandı kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edilmediği sürece saç bandı kullanımı saçların kırılmasına, zarar görmesine ve zayıflamasına neden olmaktadır. Peki saç bandı kullanırken saçlarımızın zarar görmemesi için nelere dikkat etmeliyiz;

  • Kullanacağımız saç bandının imal edildiği ürün kesinlikle kumaş olmalıdır. Lastik malzemeden üretilen saç bantları saç tellerimizin sıkışmasına, zayıflamasına ve kırılmasına neden olur. Kumaş saç bantları ise saçlarımızın zedelenmesini önler.
  • Saç bandı kullanırken saçlarımızı tamamen kapatan bir bant yerine sadece ön kısmını toplayacak şekilde olan modeller en ideal modellerdir ve bu bantlar saçlarımızın nefes almasını sağladığından saç tellerimizin sağlığı için de oldukça idealdirler.
  • Saç bantları koyu renk olmamalıdır. Koyu renk bantlar güneş ışığının direk saçımıza çekilmesine neden olur ve bu nedenle saçlarımızın nem kaybı yaşamasına yol açar. Saç tellerimizin sağlıklı bir şekilde uzaması için mutlaka nemli olmaları ve kuru kalmamaları gereklidir.
Saç bandı nasıl kullanılır? Kategoriler: Genel Saç bandı nasıl kullanılır?  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home