Saç ekildikten sonra çıkan saçlara özel bakım gerekir mi?

Her insanın gün içerisinde dökülen belli bir miktar saç teli bulunmaktadır. Bu saç teli sayısı gün içerisinde 100-150 adet arasıdır. Bundan daha fazla saç teli dökülmesi saç sağlığında problem olduğunun göstergesidir.

Çeşitli tedavi ve bitkisel bakım kürleri ile saç dökülmeleri durdurulabilmektedir. Saç dökülmesinin durdurulamadığı ve dökülen saç miktarının fazla olduğu durumlarda ise çözüm saç ekimidir. Saç ekimi işlemi başınızın ense kısmından alınan saç kıllarının kökleri ile birlikte saçlarınızın döküldüğü ve artık çıkmadığı bölgelere uygulanmasıdır.

Saç ekimi işlemi sonrasında saç ekimi yaptıran kişilerin üç gün boyunca saçlarını yıkamamaları, güneşe çıkmamaları ve darbelerden korunmaları tembihlenmektedir.  Bunun nedeni işlem yapılan bölgenin herhangi bir enfeksiyona maruz kalmamasıdır.

Bu süreç sonrasında bir hafta sürecek ve saçların yıkanarak temizlenmesini sağlayacak bir yıkama programı uygulanır. Bu program aslında kişilerin kendilerini daha rahat hissetmeleri için yapılan bir programdır. Bu işlemler sonrasında saç ekimi yapan kişinin ekstra olarak bir saç bakımı yaptırması, özel bir şampuan kullanması, özel saç bakım yağları veya saç bakım kürleri kullanması gerekmez.

Dikkat etmeleri gereken tek nokta saç tiplerine uygun şampuan ve saç kremi kullanmalarıdır. Bunun yanı sıra kişiler istedikleri takdirde saçlarına istedikleri bakımları uygulatabilirler. BU uygulamalar ekilen saçlar için hiçbir sorun teşkil etmez, ekilen saçlar ekim işleminden sonra hiçbir ek bakım gerektirmez.

Saç ekildikten sonra çıkan saçlara özel bakım gerekir mi? Kategoriler: Genel Saç ekildikten sonra çıkan saçlara özel bakım gerekir mi?  Etiketler: , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home