Saç mezoterapisi nedir ne işe yarar?

Saç mezoterapisi uygulaması saç dökülmelerinin azaltılması veya durdurulması, saçların kaybettikleri sağlıklarına yeniden kavuşmaları için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Saç mezoterapisi uygulaması ile saç için gerekli olan vitamin, mineral ve kan dolaşımını düzenleyici maddelerin bir arada bulunduğu bir karışım saç köklerinin bulunduğu saç derisinin altındaki katmana enjekte edilmektedir.

Bu işlem ile saç dökülmelerinin önüne geçmek oldukça etkili sonuçlar doğuruyor. Saç mezoterapisi işlemi birçok güzellik merkezinde, özel sağlık kuruluşlarında uygulanan bir işlemdir. Bu işlem ile saçların ihtiyacı olan vitaminler direk saç köklerine ulaştığından istenen sonucu elde etmek daha kısa bir zaman alıyor.

Saç mezoterapisi işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar ise işlemi uygulayacak kişinin mutlaka bu konuda uzman olması gereklidir, saç mezoterapisi uygulanacağı zaman mutlaka kullanılacak olan ürünlerin yeni olması daha önce kimseye kullanılmış olmaması gerektiğidir.

Saç mezoterapisi ile saçlar gerekli nemi direk olarak alır ve daha sağlıklı şekilde uzar. Bu işlem ile saç kırılmaları, saç dökülmeleri ortadan kalkar, dökülen saçların yerine yenileri çıkar ve saçlar daha parlak bir görünüme kavuşur.

Saç mezoterapisi işlemi tek seans olarak uygulanmaz. Bu uygulamayı en az 9 veya 10 seans uygulatmanız saçlarınızda istediğiniz sonucu elde etmeniz için oldukça etkili olacaktır.

Saç mezoterapisi nedir ne işe yarar? Kategoriler: Genel Saç mezoterapisi nedir ne işe yarar?  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home