sac ucuna balyaj modelleri Balyaj ve Röfle Yaptırmak – Saç Şekilleri

Saçları iki renge boyamak yeniden moda oldu. Bu tarz saçların kadınlara modern bir görünüm verdiği bir gerçek. Ama acaba her saça iki renk uygulanabilir mi? Kuaför İlhami Arslan cevap verdi

Saçları iki renkli yaparak hareketli hale getirmek için iki yöntem uygulanıyor: Röfle ve balyaj. Peki bu ikisi arasındaki fark nedir? 
Röfle saçın bütününe, balyaj ise saç uçlarına tutamlar halinde yapılan renklendirme işlemidir.

Uzun saçlarda, kısa saçlarda olduğu gibi modern durmuyor sanki… Uzun saçlarda da iyi sonuç elde edilebilir mi? 
Uzun saçlara krepe uygulandığı zaman daha natürel bir görüntü elde edilebilir.

Kısa saçlar için… 
Kısa saçta uygulanan işlem uzun saça göre daha pratiktir. Ayrıca renklendirilmesi de daha kolaydır.

Dalgalı ve kıvırcık saçlara uygulamak estetik açıdan hoş olmayan sonuçlar doğurur mu? 
Dalgalı saçlara da uygulanabilir ama saçın rengi çok önemli. Kıvırcık saçlarda işlem biraz risk taşıyor. Uygulamada çok dikkatli olunması gerekiyor.

Kaliteli ürünlerin kullanılması çok önemli 
Hangi renge neler uygulanır? 
Kestane tonlarına kızıl, uçlardaki balyajlara altın sarısı uygulanır. Sarı saçlara her renk uygulanabilir. Kızıl tonlarda da altın renkleri ve kırmızının tonları tercih edilmelidir.

Balyaj ve röflenin saçı kuruttuğu ve yıprattığı söyleniyor… 
Hiçbir zararı yok aslında ama kaliteli ürünlerin kullanılması çok önemli. Kaliteli ürünlerin kullanılmadığı basit uygulamalar bile saçları yıpratabilir.

Balyaj ya da röfle yaptırdıktan sonra saçlara düzenli olarak bakım yaptırılması gerekli mi? 
Dönem dönem bakım yaptırmak gerekir. Özellikle saçlara canlılık ve parlaklık kazandırmak için bakım çok gereklidir. Bakım maskelerinin uygulanması çok faydalı oluyor.

Hülya Avşar uyguladıktan sonra balyaj konusu daha da yaygınlaştı galiba. 
Dünyada moda olmaya başlamıştı aslında ama Ajda Pekkan ve Hülya Avşar”dan sonra daha da yaygınlaştığı doğru.

Genelde Avrupa”da popülerliğini kaybetmek üzere olan saç modelleri bizde bir anda yeniden moda oluyor. İzlediğiniz kadarıyla dünyada iki renk saçlar bizdeki kadar moda mı yoksa 2003”le birlikte eski popülerliğini yitirecek gibi mi görünüyor? 
Geçtiğimiz ekim ayında Paris ve Londra”da katıldığım fuarlarda bu yılın en gözde konusunun renklendirme ve balyaj çalışmaları olduğunu gözlemledim. Avrupa”daki kadın ve erkeklerin yüzde 80”i renkli ve balyajlıydı. Bu akım kadın ve erkeklerin arasında çok popüler ve önümüzdeki 2003 yılına da damgasını vuracağa benziyor.

sac ucuna balyaj modelleri Balyaj ve Röfle Yaptırmak – Saç Şekilleri Kategoriler: Genel sac ucuna balyaj modelleri Balyaj ve Röfle Yaptırmak – Saç Şekilleri

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home