Saçkıran için bitkisel tedavi yöntemleri

Saçkıran rahatsızlığında kasnı otu,soğan,meneviş yağı,yeşil ceviz kabuğu,yumurta,zivan çiçeği gibi bitkilerden karışım elde edilir.
Karışımın Hazırlanışı;
Zivan çiçeği,kasnı otu ile birlikte sıcak suda 10 dakika süreyle kaynatılır.Süzülerek elde edilen sıvıya,yumurta sarısı ilave edilerek şampuan kıvamına gelinceye kadar meneviş yaprağı ile birlikte çırpılır.Hazırlanan bu şampuan ile sık sık saçlar yıkanır.
Rahatsızlık süresince saçlar meneviş yağı ile ovularak yıkanır.Saçlar soğanlı su ile duruladıktan sonra,çırpılmış yumurta akı saçkıran olan bölgeye sürülür.
Rendelenmiş yeşil ceviz kabukları,kıyılmış yeşil soğanla birlikte 20 dakika süreyle suda kaynatılır.Süzülerek elde edilen sıvıya şampuan kıvamına gelinceye kadar yumurta akı ilave edilerek meneviş yağı ile çırpılır. Hazırlanan şampuanla sabah akşam saçlar yıkanır.
Bu tavsiye edilen bitkisel karışımlar sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.Öncesinde doktor gözetimi ve tavsiyesi alınmalıdır.

Saçkıran için bitkisel tedavi yöntemleri Kategoriler: Saç Bakımı, Sağlık Haberleri, Şifalı bitkiler Saçkıran için bitkisel tedavi yöntemleri  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home