Saçlarını Uzatan Erkekler Saçlarına Nasıl Bakım Uygulamalı

Günümüzde birçok erkek saçlarını uzatmayı tercih ediyor. Bu saç modelinin kendisine yakıştığını düşünen erkekler saçlarını uzun bir süre kestirmeyerek çeşitli şekiller veriyorlar.

Saçlarını uzatan erkeklerin saçlarına daha dikkatli bakım uygulamaları gerekmektedir. Bu bakımlar mutlaka düzenli şekilde uygulanmalıdır. Erkeklerin saç dökülme oranı bayanlardan daha fazla olduğu için saç sağlığına gerekli özen gösterilmediği takdirde saç uzatma süresi kısa zamanda sona erebilir.

Saçlarını uzatan erkeklerin ilk başta uygulaması gereken bakım protein bakımıdır. Protein bakımı mutlaka 15 günde bir yapılmalıdır. Protein bakımında krem halindeki proteinler saç diplerinden uçlarına kadar yedirilmelidir. Saçın proteini yeteri miktarda alabilmesi için buhar makineleri ile desteklenmeli veya sıcak su ile ıslatılarak sıkılmış bir havlu saça sarılarak 15 dakika bu şekilde bekletilmelidir.

Erkekler düzenli olarak berberlerine gitmeli ve saç kırıklarını aldırmalıdırlar. Bu kırıklar saçların uzamasını engelleyeceği gibi saç dökülmelerine de neden olmaktadır. Saç kırıkları düzenli olarak ayda bir alınmalıdır.

Erkekler için özel olarak üretilmiş olan sıvı saç bakım ürünleri ile saçların kırılması engellenir, saçlar daha düzenli bir şekil alır ve daha sağlıklı şekilde uzar. BU bakımlar saçlar istenen uzunluğa gelinceye kadar 2 günde bir tekrarlanmalı, saçlar istenen uzunluğa geldikten sonra da hafta da bir kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Saçlarını Uzatan Erkekler Saçlarına Nasıl Bakım Uygulamalı Kategoriler: Genel Saçlarını Uzatan Erkekler Saçlarına Nasıl Bakım Uygulamalı  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home