Salyangoz Kremi Faydaları Kullanımı

Salyangoz Kremi Faydaları Kullanımı
Salyangoz kremi adı üstünde küçük bir böcek olan salyangozun salgısından elde ediliyor.Salyangazon kendini yenileyici formülü ile cilidnizi yenileömek istiyorsanız eğer..
 Salyangoz Kremi Faydaları Kullanımı
Salyangoz, kendi kendini yenileme özelliği taşıyan Allantoin salgılar. Allantoin ise protein, vitamin ve kalsiyum zenginidir. Allantoin : Yara onarımını destekler, iyileştirici özelliğe sahiptir. Hücre yenilenmesini hızlandırır ve cilt yumuşatıcı etkisi vardır. Ayrıca antioksidandır ve cilde hasar veren ve yaşlanma sürecini hızlandıran serbest radikaller ile savaşır. Salyangoz kabuğu kırıldığı takdirde diyetinden elde ettiği kalsiyum ve Allantoin sayesinde kabuğunu yenileyebilme özelliğine sahiptir. Kozmetiklerde yapay olarak elde edilirken Salyangozun sıvısında doğal olarak bulunur. Proteinler ve Vitaminler: Cildin yumuşamasına ve kalitesinin artmasına neden olur. Salyangoz bu maddeleri yedikleri sayesinde elde eder. Vitaminler antioksidan olarak işlev görürler ve cildi serbest radikallerden korurlar. Doğal Antibiyotikler : Salyangoz sıvısındaki antibiyotikler ilaç derecesinde değildir. Fakat ciltte rastlanabilecek çeşitli bakterilere karşı etkilidir. Salyangoz doğal antibiyotik etkisi yaratan antimikrobik özellikli peptitler içerir. Bu küçük derecedeki proteinler vücutta bakterilere karşı ilk koruma mekanizmasının oluşmasını ve enfeksiyonların kontrolünü sağlar. Salyangoz sıvısında bulunan doğal antibiyotikler cildin yüzeyindeki ve gözeneklerdeki patojenleri yok eder ve bariyer oluşturarak çevresel etkilere karşı da koruma sağlamış olur. Bakteri ve virüs gibi Patojenler vücudun zayıf olduğu zamanlarda saldırır ve bağışıklık sisteminde reaksiyona sebep olur. Bu aktivite onarım ve iyileşme sürecini bozarak hücre zarlarının normal yayılma şekillerini etkiler. Buna ek olarak etkili bölge etrafında kızarıklık ve bazen de şişme gözlemlenir. Salyangoz sıvısı kan damarlarına doğru mikrobik yolu kapatarak bağışıklık sisteminin kendini onarabilmesini için ortam sağlamış olur aynen vücutta kırılan bir kemiğin kendini onarması gibi. Kolajen ve Elastin: Cildin temel bağ dokusunda bulunan proteinlerdir. Elastin cildin esnekliğini sağlar. Kolajen ise cilde dolgun görünümünü verir. Glikolik asit: Küçük moleküler yapısı sayesinde cilt tarafından rahatlıkla emilir etkili bir şekilde eksfoliasyon sağlarken cildi zarar görmüş ölü hücrelerden arındırır. Cilt onarıcı maddeleri cildin derinlerine taşır.

Salyangoz Kremi’nin Faydaları

Anti-aging (ciltte yaşlanmayı geciktirici etki) özelliği vardır.
Sivilcelerin neden olduğu izlerin giderilmesinde yardımcı.
Çatlak izlerinin iyileştirilmesinde yardımcı.
Doğum sonrası cilt çatlakları
Erkeklerde traş sonrası oluşan tahriş ve kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olur.
Cildin doğal rengini korumasında yardımcı.

Yara izleri oluşan deride onarıcı ve iyileştirici özelliği vardır.
Kırışıklıkların giderilmesinde ve kırışıklıkların önlenmesinde kullanılır.
Aknelerin küçülmesine etki eder.
Ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur.
Kuru ciltteki pürüzlerin giderilmesinde yardımcı olur.

Nasıl Kullanılır

Akşamleyin yatmadan önce cildinizi duru su ile temizleyiniz. Temizlenmiş cildin üzerine az bir miktar sürünüz ve tamamen emilene kadar cilde masaj yapınız. Kremi yoğun olarak sürmekten kaçınınız. Sabah kalktıktan sonra cildinizi tekrar suyla temizleyiniz. Ürün cildinizdeyken başka herhangi bir nemlendirici veya kozmetik ürün kullanmayınız, gün ve güneş ışığından cildinizi koruyunuz. Ürünün etkisini alabilmeniz için akşam yatmadan önce kullanınız.

Salyangoz Kremi Faydaları Kullanımı Kategoriler: Genel Salyangoz Kremi Faydaları Kullanımı  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home