Sarımsaklı güzellik maskeleri, Cildinizi sağlıklı ve temiz tutmak için sarımsağın antibakteriyel özelliğini göz ardı etmeyin

409033″>

Asya’da eski uygarlıklarda ilaç gibi kullanılan sarımsak içeriğinden bir şey kaybetmediğinden şuan tedavi amaçlı kullanılabilir. Hatta Dominik Cumhuriyetinde kadınlar sarımsağı manikür amaçlı bile kullanıyorlar.
Sarımsakta yüzünüz ve cildiniz için antibakteriyel özellikli maddeler bulunuyor. İçindeki sülfürik enzimden dolayıda kötü koku yayıyor fakat maskeleri rutin haline getirdiğinizde burnunuz alışıyor.


●Siyah nokta maskesi
◦Ezilmiş 2 diş sarımsak
◦1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
◦1 damla çay ağacı yağı
◦3 damla limon suyu
◦1 çorba kaşığı bal


●Küçük bir kase içinde bal hariç tüm malzemeyi karıştırın, sonra yavaş yavaş bal ekleyin. Temiz cilde ince bir tabaka halinde sürün. 2 dakika boyunca yüzünüzde bekletip ılık su ile yüzünüzden temizleyin. Siyah noktalarda gözle görünür bir azalma görmek için bu maskeyi haftada üç kez kullanın.


●Gözenek temizleyici
◦1 orta boy domates,
◦1 diş ezilmiş sarımsak


●Ezilmiş sarımsak ve domatesi karıştırın. Yüzünüze ince bir tabaka halinde sürün. 20 dakika boyunca yüzünüzde bekletin, ılık su ile durulayın.


●Sivilce tedavisi için bir diş sarımsağı ortan 2ye bölerek sivilcenizin üzerine günde 3 defa sürün. Gün içerisinde sivilcenizin şişliğinin azaldığını ve kızarıklığının geçtiğini göreceksiniz.

Sarımsaklı güzellik maskeleri, Cildinizi sağlıklı ve temiz tutmak için sarımsağın antibakteriyel özelliğini göz ardı etmeyin Kategoriler: Cilt bakım maskeleri Sarımsaklı güzellik maskeleri, Cildinizi sağlıklı ve temiz tutmak için sarımsağın antibakteriyel özelliğini göz ardı etmeyin

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home