sarkik gogusler nasil toparlanir

 

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME AMELİYATI

Göğüs sarkması, yumuşaklık ve deformasyon bayanların en çok hassas oldukları konuların başında yer alır. Yapısında kas içermeyen tamamen yağ ve süt bezlerinden oluşan göğüs dokusu zamanla yer çekimi, yaşlanma, sık kilo alıp verme, doğum, emzirme, yanlış sütyen kullanımı gibi nedenlerle eski diri ve dik görünümlerini yitirir, içi boşalarak ya da derisi aşırı derecede bollaşarak, sarkar ve estetik açıdan bayanların huzursuz olmasına neden olarak çeşitli çözüm arayışlarına iter. Diriliğini, dolgunluğunu kaybetmiş sarkık göğüs görünümünü estetik göğüs dikleştirme ameliyatı yani meme toparlama operasyonu ile düzeltmek mümkündür. Hem küçük hem de sarkık göğüs estetiği probleminiz varsa, tek başına estetik göğüs dikleştirme ameliyatı yeterli olmaz. Estetik göğüs dikleştirme operasyonu, eş deyişle meme toparlama ameliyatı, göğsü yeniden şekillendirmeye yarayan, sarkıklığı giderici bir uygulamadır. Göğüs büyütücü bir etkisi yoktur. Göğüs büyütme ihtiyacı da varsa estetik göğüs dikleştirme ameliyatına ek olarak, meme protezi (silikon) uygulaması ile estetik göğüs büyütme ameliyatını da kombine etmek gerek. Ancak bu şekilde normal dolgunluk kazandırılmış olur.

Göğüs dikleştirme ya da meme toparlama ameliyatı planı nasıl yapılıyor?

Ameliyattaki hedef, beden ölçülerinize uygun büyüklükte, doğal bir şekle sahip simetrik göğüs elde etmektir. Ben, uygun büyüklük ölçülerini beden ölçülerinizi dikkate alarak tespit ediyorum. Sizin mevcut ölçüleriniz ile olması gereken ölçüler arasındaki farkın ne kadar olduğunu belirliyorum. Bu sırada her iki göğüs arasında şekil ve büyüklük farklarından kaynaklanan asimetriler de kendiliğinden ortaya çıkıyor. Çoğu kadında sağ ve sol göğüs ölçüleri arasında farklılıklar olabilir. Sarkık göğüslerde sarkıklık derecesinin tespit edilmesi de önemlidir. Bunun için memenin alt kenar çizgisini referans olarak alıyorum. Meme başının, meme alt kenar çizgi seviyesinin ne kadar altında olduğuna göre sarkıklık derecesi belirliyorum.

Göğüs dikleştirme ameliyatında ne tür yöntemler uygulanıyor?

Göğüs estetiği açısından göğüslerin sarkıklık derecesi ve mevcut büyüklüğü göz önüne alarak ne tür bir cerrahi girişimin uygun olacağının kararı ameliyat planlamasının en önemli kısmıdır. Göğüs sarkıklığı derecesi ne derece fazla ise meme dikleştirme ameliyatı sonrası kalacak izler de o kadar fazla olur.

Hafif dereceli gevşek ve sarkık göğüsler :

Göğsünüzdeki sarkma derecesi hafif ise nasıl bir girişime ihtiyacınız olacağına göğüslerinizin büyüklüğüne bakarak birlikte karar verebiliriz. Göğüs büyüklüğü normal ise meme başının etrafından halka şeklinde bir miktar fazlalık deri çıkarılarak bolluğun giderilmesi ve meme başının hafifçe yukarıya doğru kaydırılması yeterli olur. Böyle bir girişimin ardından sadece meme başının etrafında çember şeklinde bir ameliyat izi kalır. Göğüslerinizde hafif bir sarkma olup da, gözünüze de biraz küçük görünüyorsa, göğüs dikleştirme estetiği uygulamadan, sadece göğüslerinizi biraz büyütmek için damla şeklinde anatomik silikon protez kullanarak göğüs büyütme estetiği yapılması oldukça cazip bir seçenektir.

Orta ve ileri dereceli gevşek ve sarkık göğüsler :

Göğüs Dikleştirme Video Görüntüleri

Göğüs dikleştirme ameliyatı animasyon videosu

Göğüs dikleştirme ile birlikte silikon takarak göğüs büyütme ameliyatı videosu

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası iyileşme dönemi videosu

Göğüsleriniz orta ve ileri derecede sarkık ise iki farklı yaklaşım düşünülebilir. Birinci seçenek daha ziyade orta dereceli sarkmalar için daha uygundur, bu teknikte meme başının çevresindeki fazlalık deri halka şeklinde çıkarılır. Kalan deri göğsün alt kısmına doğru kaldırılır ve meme dokusu açığa çıkarılır. Meme dokusunun altta kısmında meme toparlama ameliyatı uygulanır. Kesilmiş yerler, meme başının çevresinde çember şeklinde dikilir. Bu uygulama sonunda da sadece meme başının etrafında çember şeklinde bir iz kalır. İkinci seçenekte hem meme başının çevresinde halka şeklinde, hem de memenin alt kenarına doğru uzanan dikey doğrultudaki deri fazlalıkları çıkarılır. Memenin alt kısmına toparlama işlemi uygulandıktan sonra kesilen yerler dikilerek kapatılır. Bu uygulama sonrasında meme başının etrafındaki çember şeklindeki ize ek olarak meme başının alt kenarından aşağı doğru uzanan dikey bir iz daha olur. Göğüsleriniz gözünüze küçük görünüyor ve biraz daha büyük olmasını istiyorsanız, aynı işlem sırasında silikon protez de yerleştirerek göğüsleri büyütmek gibi bir seçeneğimiz de vardır.

GÖĞÜS DİKLEŞTİRME ESTETİĞİ

Estetik meme dikleştirme ameliyatını, uygun donanıma sahip bir hastanede yapmak gerekir. Göğüs dikleştirme estetiği, genel anestezi ile yapılması gereken bir ameliyattır ve yaklaşık 3 saat kadar sürer. Ameliyattan 3-4 saat sonra ayağa kalkabilirsiniz, 1 gün hastanede kalmanız yeterli olacaktır. Ameliyattan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı olmayacak, hissedeceğiniz hafif ağrı da, ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altında olacaktır. Ameliyatın etkisinden dolayı göğüslerde şişlik (ödem) ve zaman zaman morarma olabilir, şişlik ve morarma olmuşsa, yaklaşık 10 gün içinde azalarak kaybolur. Ameliyattan 2-3 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Ben, göğüs dikleştirme ameliyatını kendi kendine eriyen gizli dikişlerle yaptığım için ayrıca dikiş aldırma zahmeti ve stresini yaşamayacaksınız. Ameliyattan sonra iyileşme dönemini yatakta değil, ayakta geçireceksiniz. Birkaç gün içinde iş hayatına dönecek, uçak yolculuğu yapacak derecede iyileşmiş olacaksınız. Yaraların iyileşmesi için gereken 15 günün ardından havuza ve denize de girebilirsiniz.

Estetik göğüs dikleştirme ameliyatı olduktan sonra hamile kalırsam bebeğimi emzirebilir miyim?

Her hamilelik göğüsleri yıpratacağı için, meme dikleştirme estetiği ameliyatı, genellikle bir daha hamile kalmayı düşünmeyen kadınlar için çok daha uygun sayılır. Ancak hayat sürprizlerle dolu olduğu için, bu ameliyatın ardından da hamile kalabilirsiniz. Göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında süt bezleri fazla etkilenmez. Bu yüzden ameliyattan sonraki zaman içinde doğum yapıldığında süt bezleri ve süt kanalları zarar görmemiş olacağı için silikon protez uygulanan olgular da dahil olmak üzere tüm hastalar bebeğini emzirebilir. Olabilecek tek problem hamileliğin ardından göğüslerin tekrar yıpranıp deforme olma olasılığıdır.

Göğüslerimin son hali ve yara izleri nasıl olacak?

Estetik göğüs dikleştirme operasyonunda açık tenli ve yara iyileşmesi normal olan kişilerde kalan ameliyat izleri çok belirgin olmaz. Ancak yine de izlerin belirginliği kişinin genetik yapısına, yaşına ve cildinin özelliklerine göre farklılıklar gösterebilir. Ameliyat izleri başlangıçta kırmızımsı bir renkte olup, zaman içinde rengi solarak normal deri rengine kavuşur, bu süre de 5-6 ay kadar zaman alır. Göğüslerinizin yeni formunu tam olarak kazanması için de yaklaşık 6 aya ihtiyacınız vardır.

Estetik meme dikleştirme ameliyatı daha diri, daha dik, daha dolgun bir göğüs şekli kazandırıyor. Bu kazanç aynı zamanda kendinize olan güveninizi de arttırıyor.

Op. Dr. H. Nazmi BAYÇIN

sarkik gogusler nasil toparlanir Kategoriler: Genel sarkik gogusler nasil toparlanir

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home