selülit için evde yapılabilecekler, Evde Yapabileceğiniz Selülit Ürünleri, Ev Koşullarında Selülit Tedavi Ürünleri Yapmak ve Kullanılan Yöntemler

316632″>

EVDE YAPILABİLECEK SELÜLİT ÜRÜNLERİ
Ev Koşullarında Selülit Tedavi Ürünleri Yapmak ve Kullanılan Yöntemler.

Jeller: Genellikle jeller kozmetik ürünlerin içeriğinde yer alan yağlara karşı hassasiyeti olan ciltlerde kullanılır. Yağlı ve normal ciltlerde kullanımları uygundur.

Gliserin Jeli:

Malzemesi: gliserin 56 gram, su 40 gram, mısır unu 4 gram.
Yapılışı: Malzemeleri karıştırın ve iyice karışması için 2 saat bekletin.

Ballı Jel:

Malzemesi:gıda jelatini 3 gram, gülsuyu 34 gram, bal 1 gram, gliserin 50 gram, borik asit 3 gram.

Yapılışı: Jelatini gülsuyunda eritin, borik asidi ilave edin, ısırtılmış bal ilave edin. İyice karıştırın,
4-5 saat bekletin.

Masaj reçetesi: 2 ölçü badem yağı, 1 ölçü limon yağı, ¼ ölçü lime yağı, 3 ölçü kırmızı şarap, 3 ölçü votka. Yapılışı: Problemli bölgeleri günde 2 defa süngerle uygulayın.

Masaj reçetesi: Taze defne ve biberiyeyi cam kavanoza koyun. Üzerine çıkacak kadar susam yağı ve iki çorba kaşığı soya yağını karıştırın.

Selülit kremi: 25 gram okaliptüs yağı + 25 gram melisa yağı + 25 gram adaçayı + 15 adet dövülmüş aspirin + 10 adet limon suyu. Malzemeler iyice birbirine karıştırılır ve sonra masaj yaparak cilde uygulanır. Romatizma ağrısı için de çok faydalıdır.
Bu arada tabii bu masajları, kremleri yapıp kullanırken unutulmaması gereken en önemli şey beslenme ve harekettir. Türk cerrah Dr. Mehmet Öz’ün söylediği gibi:
“Selülit, deri ile kas dokusunu bir arada tutan lifli bölgedeki yağ birikimi sonucu oluşur. Krem kullanarak selülitten geçici olarak kurtulursunuz, ama yeniden ortaya çıkar. Selülitsiz bir bedene sahip olmak için beslenmenize dikkat etmeniz ve egzersiz yapmanız gerekiyor.

selülit için evde yapılabilecekler, Evde Yapabileceğiniz Selülit Ürünleri, Ev Koşullarında Selülit Tedavi Ürünleri Yapmak ve Kullanılan Yöntemler Kategoriler: Bacak Bakımı selülit için evde yapılabilecekler, Evde Yapabileceğiniz Selülit Ürünleri, Ev Koşullarında Selülit Tedavi Ürünleri Yapmak ve Kullanılan Yöntemler

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home