selülitin nedenleri, Doğal ve kalıcı olandan yanaysanız işte size selülitten kurtulma yolları, selülitten kurtulma yolları

199164″>
SELÜLİTLERDEN ÖMÜR BOYU KURTULMANIN YOLLARI
Selülit dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir problemdir. Çok zayıf kişilerde bile selülit olabildiği bilinmektedir.
Selülitin nedenleri ortadan kaldırılmadan selülite çözüm bulunmuş sayılamaz. İlk önce selüliti oluşturan sebepleri bilmeli ve ona göre davranmalıyız.
Günümüzde, anneannelerimizde babannelermizde yaşlarına rağmen selülit çok az görülüyor. Oysa daha 18 yaşında bir genç kızda bile selülit problemi çoğunlukla ortaya çıkmakta.
Peki niye yaşlılarda geçnlere oranla daha az görülür bu selülit. Cevap çok basit aslında günümüzün hareketsiz yaşam biçimi ve işlenmiş gıdalardan oluşan beslenme alışkanlığımız en büyük iki nedendir selülit oluşumuna. Eskiden çamaşır makinası elektrik süpürgesi mi varmış dediğinizi duyar gibiyiz.
Evet doğru, teknolojinin getirdiği kolaylıklar modern insanı her geçen gün daha da hareketsiz bir yaşama şekline itiyor.
Peki sorun ortada genç yaşta estetik görünümü hatta sağlığı bozulmuş girintili çıkıntılı bir deri iken yani selülitin bir çaresi yokmu? Çok mu zor bu selülitten kurtulmak? Estetik yöntemleri bir kenara bırakıyoruz.
Doğal ve kalıcı olandan yanaysanız işte size selülitten kurtulma yolları:
1. Günde 8 bardak su için. Hatta içebiliyorsanız daha fazla bile olabilir. Yaz aylarında terleme yoluyla daha çok su atıldığından çok su içmek gerekir.
2. Çay, kahve ve kola gibi kafeinli içecekleri mümkün olduğunca az tüketilmeli.
3. Alkolden ve sigaradan uzak durun.
4. Tuz tüketimini azaltmalı sofrada tuzluk bulundurulmamalı yemeklere fazla tuz atılmamalı.Turşu, salamura gibi tuzlu konserve yiyeceklerden uzak durulmalı.
6. Fırında pişirme,ızgara ve haşlama yöntemlerini kulllanmalı, kızartma ve kavurmadan kaçınılmalıdır.
7. Abur cuburlarla ve işlenmiş gıdalarla beslenilmemeli (çikolata,bisküvi,cips..)
8. Düzenli egzersiz yapmak selüliti önleyen ve yok eden en önemli önlemdir. Haftada en az 3 kez 45 dakika esneme,kardiyovasküler egzersiz ve sıkıştırma egzersizleri yapmak selüliti önemli derecede azaltır.
9. Yüzme de bir çok kası çalıştırdığından selüliti önler.
10. Egzersiz yapamayanlar günde yarım saat tempolu yürüyüş yapmalıdır.
11. Kilonuzu belli bir seviyede tutun. Hızlı kilo alıp vermek selülitleri artırır.

selülitin nedenleri, Doğal ve kalıcı olandan yanaysanız işte size selülitten kurtulma yolları, selülitten kurtulma yolları Kategoriler: Selülit selülitin nedenleri, Doğal ve kalıcı olandan yanaysanız işte size selülitten kurtulma yolları, selülitten kurtulma yolları

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home