Sohbet etmek zayıflatıyor

 Sohbet etmek zayıflatıyor

Ohio Eyalet Üniversitesi’nden bilim adamları tarafından yapılan araştırmaya göre  spor salonuna gitmektense arkadaşlarla geçirilen akşamlar ve edilen sohbetler zayıflamaya daha çok yardımcı oluyor.

Verilen bu sonucun sebebi olarak arkadaşlar görüşmek ve sürekli iletişim halinde olmak vücutta daha çok kahverengi yağların depolanmasını sağlıyor. Bu sayede ısı üretimi için kalori harcanmış oluyor.

Bilim adamlarına göre beyaz yağlar kilo almamıza neden oluyor. Teşvik sürecinde beyaz yağlar kahverengi yağlara dönüşüyor. Yağların bu dönüşümü esnasında normal şartlar altında çok büyük çaba gerekiyor. Kişinin soğuk havaya maruz kalması ve sinir sisteminin sürekli aktif olması gerekiyor. Bu nedenle arkadaşlarla sohbet etmek ve sinir sistemini aktif hale geçirmek kilo kaybını destekliyor.

Tabiki biz araştırmacı bilim adamlarının yalancısıyız icon smile Sohbet etmek zayıflatıyor Aklınıza çok konuşan ve obez arkadaşlarınız gelebilir, şu an da benimde aklıma bu makaleyi yayınlarken kilolu ve geveze arkadaşlarım geliyor.

 

Sohbet etmek zayıflatıyor Kategoriler: Genel Sohbet etmek zayıflatıyor  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home