Spora Başlamadan Önce Sağlık Kontrolü

Spora Başlamadan Önce Sağlık Kontrolünden geçmemiz gereklidir. Unutmayın en iyi sağlık kontrolü doktor tarafından kapsamlı bir şekilde yapılan muayenedir. Bugün tüm dünya ülkelerinde insanların sportif aktivitelere bakış açısı giderek yaygınlaşması ve sporun 1 sağlık unsuru olarak ele alınması nedeniyle bu tür sağlık kontrolleri de doğal olarak önem kazanmakta ve yaygınlaşmaktadır. Bu sebeple spora başlayacakların doktor tarafından Spor yapmasında sakıncı yoktur raporunu alması gereklidir.

Bu kontrolü takiben çalışmalara yeni başlayanların ilk günlerde antrenör veya öğretici tarafından, denetim altında tutularak, hareket yanlışları, duruş ve uygulama hatları, ani fenalaşma, sararma, dudak morarması ve baş dönmesi gibi durumların ve reaksiyonların takip ve kontrol edilmesi, sağlık açısından mutlaka gereklidir. Genel sağlık açısından şu 4 kurala kesinlikle uymak şarttır:

  • Tok karnına çalışmamak,
  • Hasta veya aşırı yorgunluk, sakatlık halinde çalışmamak,
  • Aşırı yükleme ve zorlamalardan kaçınmak,
  • Bilimsel kurallardan uzaklaşmamak.
Spora Başlamadan Önce Sağlık Kontrolü Kategoriler: Genel Spora Başlamadan Önce Sağlık Kontrolü  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home