Staz Dermatiti

Belirtiler

– Ayak bileklerindeki derinin kalınlaşması ve kaşınması.

Bacaklarda varisler veya toplar damarlarda görülen diğer kronik durumlar, cildin altında sıvı birikmesine yol açabilir (ödem). Sonuçta bu alanlar kanla yeteri kadar beslenemez ve güçsüzlesir.Daha az destek dokusu olduğundan mafsallar sıklıklı tutulma alanı olur. Bazen cilt iltihaplanır veya mafsal çevresinde açık yaralar oluşur ve bunlar çok yavaş iyileşir. Bu duruma staz dermatit denir. Başlangıçta cilt incelebilmesine rağmen daha sonra düzensiz şekilde kalınlaşır belki de bu durum kaşıntı ve sürekli kaşıma sonucudur.

Tedavi

Tedavi mafsallarınızda uzun süre suyun toplanmasına yol açan nedenin düzeltilmesinden ibarettir.
Bir diğer tedavi seçeneği bir hafta veya daha fazla bir süreyle bacaklarınızı kalbin seviyesinden çok yukarıya kaldırmaktır. Bu genellikle hastanede, varis uzmanı olan bir doktorun gözetiminde yapılır. Tekrar yürümeye başlamanıza izin verildiği zaman bacağınızın aşağı kısımlarına elastiki destek çorapları giymeniz gerekebilir.

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home